7 dni
Czas pobytu
Przelot i hotel
Wliczone w cenęCypr, czyli inaczej Wyspa Afrodyty z roku na roku przyciąga rzesze nowych turystów. Ta niewielka wyspa położona we wschodniej części morza Śródziemnego zachwyca zarówno spragnione słońca i wypoczynku rodziny z dziećmi jak i miłośników aktywnej turystyki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałe zaplecze hotelowe, piaszczyste plaże, bary, tawerny i nadmorskie knajpki doskonale kontrastują z licznymi atrakcjami turystycznymi, których nie powstydziłby się najbardziej oblegane europejskie kurorty. Przejażdżka na nartach wodnych, nurkowanie, wspinaczka czy latanie paralotnią to tylko nieliczne z atrakcji, które w połączeniu  ze słoneczną pogodą będą gwarancją udanego wyjazdu.

Historia Cypru sięga około 5000 roku p.n.e. Pierwszymi kolonizatorami wyspy byli Fenicjanie, kolejnymi Grecy, Persowie i Rzymianie. Po rozpowszechnieniu się tu chrześcijaństwa i podziale Cesarstwa Rzymskiego Cypr stał się częścią Bizancjum. W drugiej połowie XVI wieku flota ottomańska zdobywa wyspę urządzając rzeź jej obrońców. W pierwszej połowie XX wieku Cypr zostaje okupowany przez Brytyjczyków i jako brytyjska kolonia funkcjonuje do 1960 roku, przez co do dnia dzisiejszego samochody poruszają się tutaj po lewej stronie drogi.

Cypr możemy zaliczyć do państw sprzyjających dla turystów. Wyspa jest przygotowana na zwiedzających. Dobrze rozwinięta komunikacja, gościnność Cypryjczyków i fakt, że znacząca większość z nich posługuje się językiem angielskim pomaga przy odpoczywaniu i zwiedzaniu. Osoby poszukujące pięknych piaszczystych plaż i bogatej infrastruktury hotelowej powinny wybrać się w regiony Agia napa, Protaras czy Paralimni. Zainteresowanych zwiedzaniem polecamy stolicę Cypru Nikozję (podzieloną na część grecką i turecką), okolicę gór Trodos z licznymi zabytkami UNESCO czy miasto Pafos w którym znajduje się słynna świątynia Afrodyty.

Zakwaterowanie w 4* hotelu Princess Beach Hotel  z codziennymi śniadaniami i świetną oceną oceną: 7,8/10 (zobacz wszystkie opinie). Obiekt znajduje się zaledwie 50m od plaży w Larnace, a część hotelowych pokoi posiada widok na morze.

Lotnisko w Larnace dzieli od hotelu Princess Beach Hotel dzieli zaledwie 11 km.

„>

Uwaga: jeśli w wybranym terminie hotel nie będzie dysponował wolnymi miejscami to zostanie zarezerwowany pokój w innym hotelu o podobnym standardzie i lokalizacji. Nasz konsultant przekaże informacje o dostępności podczas rezerwacji.

Opinie naszych klientów

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Zostaw swoją opinie