TANIE WYCIECZKI DO LIZBONY

Najbardziej wysunięta na zachód i jedna z najmniejszych stolic europejskich położona jest nad rzeką Tag, która wpada do Oceanu Atlantyckiego. Lizbona usytuowana jest na siedmiu wzgórzach, dzięki czemu oferuje ogromne bogactwo krajobrazów i wrażeń. Na wycieczkę do tego urokliwego miasta można się wybrać w dowolnych okresie, czemu z pewnością sprzyja pogoda – gorące lata i łagodne zimy kuszą turystów z całego kraju. Lizbońskie zaułki, zachwycające wąskie uliczki, cenne zabytki i wyśmienita kuchnia sprawiają, że zakochują się oni w stolicy Portugalii.
 

Lizbona - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Lizbona - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

Lizbona - 6 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
6 dni
Przelot i hotel

 
Najpopularniejszymi obiektami Lizbony, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury, są Klasztor Hieronimów i Wieża Belem – obowiązkowe punkty każdego, kto pragnie poznać to miasto. Budowa klasztoru rozpoczęła się w 1502 roku i jest doskonałym przykładem stylu manuelińskiego, który łączy w sobie gotyk z elementami orientalnymi. Z kolei najsłynniejszym zabytkiem sakralnym w Lizbonie jest kościół św. Rocha, charakteryzujący się niezwykle dekoracyjnym wnętrzem. W stolicy Portugalii znajduje się też największe w Europie i jedno z największych na świecie Oceanarium, gdzie można podziwiać ogromną liczbę stworzeń.
 
Będąc w Lizbonie koniecznie trzeba zasmakować się w regionalnych winach i spróbować znakomitych ciasteczek Pasteis de Belem. Warto też przejechać się słynnym tramwajem 28 i podziwiać najbardziej znane punkty miasta, jak np. Katedra Se z 1150 roku lub najpopularniejszy punkt widokowy Portas do Sol.
 

Oferta tanich wycieczek samolotem do Aten najczęściej wyszukiwana jest po frazach:

tanie wycieczki do lizbony, samolotem do lizbony, wycieczka lizbona, tanie loty do lizbony, lizbona na 3 dni, zwiedzanie lizbony, lizbona oferty, lizbona 5 dni, lizbona na 5 dni, tanie wakacje w lizbonie, lizbona wycieczka samolotem, wycieczka do lizbony na 5 dni