5/5 - (2 votes)

Marzą ci się wakacje w tropikach, ale niekoniecznie na plaży? Reunion jest tym, czego szukasz! Ta maleńka wyspa oczarowuje dziką przyrodą i możliwością spędzenia urlopu bardzo aktywnie. Do tego jest ciepło, słonecznie i ze wszech miar egzotycznie.

Reunion – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej egzotycznej wyspie

Zacznijmy od najbardziej zaskakującej informacji: Reunion, chociaż jest wyspą na Oceanie Indyjskim, geograficznie przypisaną do Afryki, jest częścią Unii Europejskiej! Jak to możliwe? Otóż maleńka wyspa Reunion jest zamorskim terytorium Francji. Dla nas oznacza to tyle, że możemy lecieć na drugi koniec świata bez paszportu. Wystarczy dowód osobisty, o ile nie zamierzamy przebywać na wyspie dłużej niż 90 dni. Wiza także nie jest wymagana.

Gdzie leży Reunion? Na wschód od Madagaskaru, w pobliżu Mauritiusa. To najbardziej precyzyjna informacja, jakiej można udzielić bez uciekania się do podawania długości i szerokości geograficznej. Reunion leży bowiem w tej części Oceanii, w której wysp jest jak na lekarstwo.

Pogoda na Reunion – kiedy wybrać się na wakacje na wyspę?

Na Reunion panuje klimat zwrotnikowy wilgotny, co oznacza, że wilgotność powietrza jest dość wysoka i mogą pojawić się deszcze. Jest i dobra wiadomość: od maja do sierpnia trwa pora sucha. Temperatury przez cały rok są dość wysokie, ale nie na tyle, by okazały się męczące.

Najlepiej polecieć na Reunion latem, gdy mamy gwarantowaną słoneczną i bezdeszczową pogodę. Jednak można też wybrać się do tego wybitnie ciepłego kraju zimą. Pora deszczowa nie oznacza bowiem, że deszcz pada non stop, aczkolwiek ryzyko znacząco rośnie.

Jakie atrakcje są na Reunion?

Największą atrakcją na Reunion jest oszałamiająca i wciąż dzika przyroda. Niesamowicie zielona wyspa żyje własnym rytmem, do którego trzeba się dopasować. To z pewnością niesamowite doświadczenie dla osób przyzwyczajonych do tzw. cywilizacji. Na Reunion stajemy się częścią dżungli. Nie znaczy to oczywiście, że brakuje tu sklepów, hoteli i całej wakacyjnej infrastruktury. W końcu jesteśmy we Francji, tylko trochę innej.

To wyspa, jednak rajskie piaszczyste plaże są tu rzadkością, chociaż można i takie znaleźć. Jednak zdecydowanie łatwiej tu o szlaki górskie, bo Reunion ma typowo górzysty charakter. Ta perła Oceanu Indyjskiego z całą pewnością została stworzona dla osób lubujących się w ekstremalnych doznaniach. Bardzo popularny jest tu drafting i latanie paralotnią. Miłośnicy kanionów też nie będą rozczarowani.

Wyspiarska kultura i kuchnia są nie do podrobienia. Bajecznie kolorowy folklor na Reunion zachwyci każdego, kto zdecyduje się kupić wycieczkę do Reunion w ITACE.

Co zobaczyć na Reunion?

Na wyspie jest ponad 100 wodospadów. Niektóre są małe, inne całkiem spore. Wszystkie robią niesamowite wrażenie i warto tak zaplanować wycieczkę po wyspie, by zobaczyć przynajmniej Cascade Biberon.

Punkt widokowy Maïdo – znajduje się ponad 2000 m n.p.m. i jest jedną z większych atrakcji turystycznych. Powód? Niesamowite widoki i… wschód słońca, który z tej wysokości wygląda zjawiskowo.

Piton de la Forunaise – mówi się o nim, że jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na świecie. Jest stale monitorowany, dzięki czemu nie stanowi bezpośredniego zagrożenia. Można go podziwiać z daleka lub wybrać się na wyprawę pod krater.

Grande Anse – najpiękniejsza plaża na wyspie, nieco dzika, ale niewątpliwie zachwycająca. Ma nawet własny naturalny basen i tylko w nim można się kąpać. Ocean potrafi być nieprzewidywalny, dlatego stanowczo odradza się wchodzenie do wody w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Reunion bez wątpienia zasługuje na miano miniaturowego raju na Ziemi. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć, posmakować innego życia lub po prostu szukają ciekawego kierunku na urlop. Reunion zachwyca wszystkich.