4 wskazówki jak spakować walizkę – szybko i z zachowaniem porządku

0
77
4.5/5 - (2 votes)

Do każdej wycieczki trzeba odpowiednio się przygotować – przede wszystkim poprzez pakowanie. Często problemem jest nie tylko to, jak zmieścić wszystkie potrzebne nam rzeczy, ale też to, jak utrzymać je w porządku i móc łatwo się wśród nich odnaleźć w miejscu docelowym. Na szczęście za sprawą pewnych sztuczek można nad wszystkim zapanować bez zbędnych nerwów. Oto najlepsze wskazówki, jak spakować walizkę.

Podstawowa zasada – od największych rzeczy do najmniejszych

Kolejność pakowania ma bardzo duże znaczenie. Wskazane jest, aby na dnie walizki ułożyć najcięższe rzeczy, a na nich te lżejsze. Dzięki temu do minimum zmniejsza się ryzyko przypadkowego zniszczenia czy zgniecenia delikatniejszych przedmiotów. Nie tworzą się też niepotrzebne puste przestrzenie. Ta prosta zasada pozwala na efektywne wykorzystanie całego dostępnego miejsca.

Jak spakować walizkę – w trosce o ubrania

Przed podróżą warto zaopatrzyć się w woreczki strunowe na ubrania. Dzięki nim można zabezpieczyć odzież przed zabrudzeniem, np. gdy w transporcie pęknie opakowanie z szamponem, podkładem bądź innym kosmetykiem. Najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie do jednego worka całej zaplanowanej stylizacji. Ułatwi to znalezienie stroju na dany dzień czy pogodę.

Duże woreczki strunowe z suwakiem są łatwo dostępne i solidne, więc posłużą dłużej niż tylko podczas jednej podróży. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przechowywania i przewożenia zrolowanych ubrań. Wówczas znacznie mniej się gniotą, więc po rozpakowaniu się w docelowym miejscu nie trzeba nerwowo szukać żelazka. 

Worki strunowe świetnie sprawdzą się też przy pakowaniu obuwia. Wskazówka: warto każdy but spakować w osobny woreczek.

Gdzie kupić woreczki strunowe na ubrania?

Aby mieć pewność co do woreczków strunowych, warto zamówić je bezpośrednio u producenta, takiego jak Niupak. Wtedy każdy samodzielnie decyduje o ich rozmiarze. Nierzadko można zaopatrzyć się nie tylko w pojedyncze worki, ale też w większy zestaw, co pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie ubrań całej rodziny.

Trzy worki strunowe na ubrania w różnych rozmiarach - niupak.eu

Wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni

Wbrew pozorom nawet przy dużej ilości rzeczy można znaleźć w walizce wolną przestrzeń. Tak jest np. w przypadku butów. Można w nich bez przeszkód umieścić niewielkie przedmioty, takie jak bielizna, skarpety czy małe akcesoria.

Dodatki, choćby paski do spodni, da się zapakować w nieco inny sposób. Zamiast zwijać je w tzw. ślimaka, można po prostu rozłożyć je wzdłuż ścianek walizki. Tym sposobem zajmują mniej miejsca i powstaje przestrzeń na dodatkowe drobiazgi.

Najcenniejsze i najważniejsze przedmioty zawsze pod ręką

Wśród trików, jak spakować walizkę, nie można pominąć jednego – to, co najważniejsze, powinno być pod ręką. Są to takie przedmioty jak:

  • dokumenty,
  • telefon i inne sprzęty elektroniczne,
  • niezbędne leki.

Można umieścić je na wierzchu lub w osobnej kieszonce. Kiedy nie jest to możliwe, dobrze sprawdzi się niewielki plecak, torebka bądź nerka.

Przygotowanie się do podróży nie musi być stresujące i skomplikowane. Wybierz woreczki strunowe na ubrania Niupak i przekonaj się, jak przyjemne może być pakowanie i rozpakowywanie walizki!