5/5 - (1 vote)

Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie. Składa się z ponad 17 tysięcy wysp oraz 250 grup etnicznych. Ta różnorodność kulturowa przyciąga nie tylko miłośników historii i kultury, ale także tych, którzy chcą poobcować z prawdziwymi cudami natury, które można spotkać na wyspach. Wulkaniczne krajobrazy, gęste lasy deszczowe, odległe bezludne wyspy oraz piaszczyste, dziewicze plaże tworzą obraz niezwykłej przyrody i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Decydując się na wycieczkę do Indonezji, warto wybrać okres pory suchej, który ułatwi podróżowanie i eksplorację zarówno miejskich zabytków, jak i naturalnych atrakcji.

Jaki klimat panuje w Indonezji?

W Indonezji dominuje klimat równikowy oraz podrównikowy, co przekłada się na charakterystyczne warunki pogodowe. Z tego względu panuje tam wysoka temperatura powietrza utrzymująca się na poziomie średnio 30 stopni Celsjusza, jest duża wilgotność oraz pojawiają się intensywne opady deszczu w porze deszczowej. W sumie na Indonezji można wymienić trzy pory roku:

  • Pora sucha – trwa od maja do września i jest to najpewniejszy czas do wyjazdu, aby cieszyć się bezdeszczową pogodą. Temperatury oscylują w granicach około 30 stopni, ale z racji sezonu urlopowego w tym okresie, można natknąć się na prawdziwe tłumy wczasowiczów.
  • Pora deszczowa –  trwa od listopada do marca i nie jest to najlepszy okres na wycieczkę do Indonezji. Intensywne opady deszcze potrafią mocno uprzykrzyć życie, ponieważ często pojawiają się wtedy problemu z transportem. Plusem jest to, że nie ma wtedy tłumów na wyspach.
  • Pora przejściowa –  przypada na miesiąc kwiecień i październik, a temperatura wtedy oscyluje w granicach około 28 stopni. Znikoma ilość opadów i piękna roślinność po prostu zachwycają.

Wycieczka do Indonezji – po co się tam wybrać?

Indonezja urzeka przede wszystkim bogactwem swojej fauny i flory, oferując podróżnym wyjątkowe miejsca pełne naturalnych cudów. Jednym z takich miejsc jest Wodospad Coban Sewu na Jawie, który do niedawna pozostawał nieodkryty nawet dla mieszkańców wyspy. Atrakcyjność tego miejsca podkreśla niezwykły widok zbocza o szerokości 30 metrów, po którym woda spływa kaskadowo z wysokości 60 metrów. 

Równie dużą  popularnością cieszy się Park Narodowy Bromo, skupiający na swoim obszarze cztery wulkany: Bromo, Batok, Kursi i Semeru. Stanowi on doskonałe miejsce do trekkingu i wchodzenia na punkty widokowe, z których roztaczają się spektakularne panoramy wysp.

Podczas pobytu na archipelagu indonezyjskim warto także udać się na plażę Timang, zwiedzić Park Komodo, który słynie z obecności imponujących waranów. Poza tym warto jeszcze udać się na popularną wyspę Bali, która co roku przyciąga ogromne tłumy turystów chcących wypocząć na egzotycznej wyspie. Każda z tych destynacji wzbogaca podróż o niezapomniane emocje i doświadczenia.

Więcej informacji na temat wycieczek do Indonezji i o tym, co zobaczyć można przeczytać na https://dreamgo.pl/gdzie/indonezja.