5/5 - (1 vote)

 Niezależnie od tego, czy jedziesz do jednego z krajów europejskich, czy twoja pierwsza podróż to kierunek egzotyczny, pamiętaj, że na pierwsze wakacje i każde inne zabrać ze sobą trzeba przede wszystkim bezpieczeństwo. Ubezpieczenie turystyczne to usługa, na której nie warto oszczędzać.  

Pierwsza podróż za granicę — co zabrać?

Biura podróży z reguły bardzo precyzyjnie informują swoich klientów, co koniecznie trzeba ze sobą zabrać, aby w ogóle móc wyjechać na zagraniczny wyjazd. W zagraniczną podróż po Europie jeszcze do niedawna trzeba było mieć paszport potwierdzający zaszczepienie przeciwko Covid-19. Dzisiaj nadal wjazd do wielu krajów egzotycznych wymaga książeczki szczepień, choć nie o Covid-19 tutaj chodzi. W niektórych miejscach potrzebne będzie wypełnienie dodatkowych formularzy wjazdowych, wykupienie wizy turystycznej. Warto tym wszystkim zainteresować się, zanim wsiądziemy do samochodu lub też znajdziemy się na lotnisku. Wakacje zagraniczne mogą przebieg w sposób absolutnie bezproblemowy, pod warunkiem że odpowiednio się do nich przygotujemy. Taki szeroki research warto wykonać, szczególnie jeśli udajecie się na samodzielną wyprawę i rezygnujecie z pomocy biura podróży.

Ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd — twoje must have

Zanim zaczniesz planować, co dokładnie spakować do wakacyjnej walizki, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Podróże zagraniczne zawsze są obciążone pewnym ryzykiem. Może się zdarzyć wypadek, zagubienie bagażu oraz wiele innych rzeczy, które w kraju nie oznaczałaby poważnych problemów, za granicą jednak mogą. Tym bardziej więc warto sprawdzić ubezpieczenie turystyczne online – https://wakacyjnapolisa.pl/

Koszty takiego ubezpieczenia z reguły nie są drogie, natomiast jego posiadanie może ci znacznie ułatwić rozwiązywanie problemów wynikłych podczas wyjazdu. Wystarczy drobne rozcięcie, upadek podczas wędrówki i konieczność odwiedzenia szpitala na zszycie rany lub kontrolę, czy nic poważniejszego się nie stało. Ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów leczenia, które bez niego za granicą mogą się okazać nieprzyjemnie drogie. W przypadku kradzieży także możesz liczyć na zwrot wartości utraconych rzeczy. Przydaje się to także w kontekście samego bagażu i jego podróży. Z pewnością nieraz słyszeliśmy historie o zagubionych bagażach. To dalej niemiłe doświadczenie, natomiast dzięki ubezpieczeniu można przynajmniej zrekompensować sobie taką stratę: wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-bagazu

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę powinna posiadać:

  • każda osoba, niezależnie od tego, gdzie i na jak długo wyjeżdża,
  • osoba uprawiająca sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka (rozszerzony pakiet)
  • osoba cierpiąca na choroby przewlekłe (rozszerzony pakiet).

Wyjazd z biurem podróży czy samodzielna podróż — inne oczekiwania

Niezależnie od tego, czy jedziesz z biurem podróży czy udajesz się w samodzielną podróż, koniecznie się do niej dobrze przygotuj. Oczywiście w przypadku wyjazdów zorganizowanych wiele rzeczy robią za ciebie rezydenci, przedstawiciele hotelu, touroperatorzy, natomiast to nie oznacza, że w ogóle takich przygotowań czynić nie musisz. Warto pomyśleć o odpowiednich szczepieniach, jeśli są potrzebne, właściwie wyposażonej (w zależności od miejsca, gdzie się udajesz) apteczce, o sprawdzeniu miejscowych zwyczajów tak, aby przypadkiem nie popełnić żadnego wykroczenia. W przypadku samodzielnej podróży koniecznie trzeba zaplanować sposób przemieszczania się między lotniskiem, hotelami, kolejnymi miejscami pobytu. Im więcej ustaleń zrobisz przed wyjazdem, tym mniej niespodzianek czeka cię na miejscu.