Rate this post

Chcesz kupić nową lodówkę? Masz w czym wybierać! Możesz kupić uniwersalną chłodziarko-zamrażarkę lub sięgnąć po pojemny model side by side! Zobacz, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji, by sprzęt, na który się zdecydujesz, posłużył ci przez długi czas.

Lodówka do domu – jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka lodówka sprawdzi się w twojej kuchni? Przed tobą szereg decyzji, które pozwolą ci sprecyzować, czego szukasz. Zacznij od określenia, czy szukasz sprzętu to zabudowy, czy może wolnostojącego. Ten pierwszy rodzaj ceniony jest ze względu na walory estetyczne i dyskretniejszą pracę. Z kolei modele wolnostojące oznaczają łatwiejszy montaż oraz większą swobodę w planowaniu przestrzeni. Bardzo atrakcyjnie wypadają też pod względem wizualnym – nowoczesne propozycje czołowych producentów zachwycają dopracowanym wzornictwem.

Gdy jesteś już przekonany, że urządzenie wolnostojące to dobra opcja dla ciebie, pora doprecyzować, czy lepiej sprawdzi się klasyczna chłodziarko-zamrażarka, niewielka lodówka podblatowa, czy raczej pojemny model side by side. Wszystko zależy od twoich potrzeb i nawyków. Jeśli masz dużą kuchnię, liczną rodzinę, a przy tym – nie przepadasz za robieniem zakupów kilka razy w tygodniu, sprzęt side by side jest dla ciebie stworzony! Wolisz zaglądać do sklepu regularnie i nie robić większych zapasów? Rozważ uniwersalną chłodziarko-zamrażarkę, zwłaszcza jeśli zależy ci na propozycji w atrakcyjnej cenie. Nie warto kupować większego modelu tylko dlatego, że pozwala na to przestrzeń – pojemna lodówka oznacza zwykle wyższe zużycie energii, co szybko odbije się w rachunkach za prąd.

Czym się kierować, kupując lodówkę? Zwróć uwagę na:

 • pojemność;
 • wymiary;
 • zastosowane technologie;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • dodatkowe funkcje;
 • udogodnienia przechowywania określonych produktów;
 • łatwe sterowanie;
 • atrakcyjny design.

Rozglądając się za nową lodówką, trzeba również pomyśleć o budżecie. Najtańsze modele kupisz za mniej niż 2000 zł – trzeba jednak być gotowym na pewne kompromisy. Bardziej zaawansowane sprzęty to cena od ok. 3000 do 5000 zł. Największe i najnowocześniejsze propozycje wychodzą poza górną granicę wskazanego budżetu.

Polecane lodówki do twojej kuchni – zobacz, którą kupić!

Sprawdź polecane lodówki z różnych półek cenowych, które cieszą się dużą popularnością. Świadczą o tym nie tylko rosnące słupki sprzedaży, ale przede wszystkim – pozytywne opinie zadowolonych klientów.

 • LG GSGV80EPLL – szukasz nowoczesnego sprzętu do przestronnej kuchni? Warto zapłacić ok. 7800 zł za ten dopracowany model! Technologia InstaView sprawia, że wystarczy, że dwukrotnie zapukasz w szybkę, by dowiedzieć się, co jest wewnątrz lodówki. Sprzęt jest kompatybilny z aplikacją LG ThinQ. Docenisz również pojemność – chłodziarka ma 416 l, zamrażarka – 219 l. Docenisz również technologię No Frost i funkcję szybkiego mrożenia.
 • LG GBV7280BEV – zależy ci na równie zaawansowanym urządzeniu, ale nie side by side? Sprawdź tę lodówkę za ok. 4500 zł! Chłodziarka ma pojemność 277 l, zamrażarka 110 l. Sprzęt ma klasę energetyczną D. Odznacza się ciekawym, eleganckim wzornictwem. Docenisz system No Frost oraz technologię LinearCooling, która ogranicza wahania temperatury.
 • AMICA FK2695.4FTHAA – co powiesz na bardziej budżetowy sprzęt z systemem No Frost? Ta propozycja za ok. 2000 zł spełnia te warunki! Pojemność chłodziarki to 161 l, zamrażarki – 70 l. Klasa energetyczna omawianego sprzętu to D. Spodoba ci się również praktyczna funkcja Super chłodzenie.

Chcesz sprawdzić więcej możliwości? Poznaj wszystkie lodówki wolnostojące w sklepie MediaMarkt. Możesz skorzystać z filtrowania wyników, by wyświetlić tylko sprzęty w określonym budżecie – tak, by były najlepiej dostosowane do twoich potrzeb.