5/5 - (2 votes)

Wrocław to jedno z ciekawszych i ładniejszych miast w Polsce. Pełne interesujących miejsc, lokalnych przysmaków oraz niezwykłych atrakcji. Jak zaplanować weekend w stolicy Dolnego Śląska oraz co warto zobaczyć? Jakie nietypowe atrakcje we Wrocławiu znajdziesz na weekend? Podpowiadamy w tym wpisie.

Wrocław jest chętnie odwiedzanym miastem. Oferuje mnóstwo atrakcji oraz miejsc wartych zobaczenia. Z bogatą historią, kulturą i tradycjami, całym mnóstwem zabytków, historycznych budynków, architektonicznych perełek oraz nowoczesnych i interaktywnych muzeów. Poleca się zarówno dla małych, jak i dużych turystów. Oferuje różnorodność zwiedzania, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jakie atrakcje proponuje Wrocław turystom?

Nietypowe muzea we Wrocławiu do odwiedzenia w weekend

We Wrocławiu znajdziesz wiele muzeów, które idą z duchem czasu i oferują interaktywne doznania. Interaktywne muzea to takie, które wykorzystują najnowsze technologie, aby w interesujący sposób zaprezentować dostępne w nich materiały oraz zbiory. Jakie interaktywne muzea warto odwiedzić we Wrocławiu?

Hydropolis – centrum nauki i wiedzy o wodzie to jedno z ciekawszych miejsc. Interaktywne muzeum, wykorzystujące multimedia poświęcone wodzie. Wystawa zawiera modele oraz instalacje bogate w ekrany dotykowe, dzięki którym dowiesz się więcej o samej wodzie, historii, ekologii oraz jej znaczenia dla życia na Ziemi.

Centrum Poznawcze we Wrocławiu – to edukacyjna przestrzeń, w której znajdziesz interesujące fakty z życia historii Hali Stulecia, genezę jej powstania oraz przemian na przestrzeni lat, wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra.

Muzeum Pana Tadeusza – niezwykle ciekawym obiektem jest muzeum poświęcone powstawaniu i losach książki Adama Mickiewicza. Jedyny istniejący rękopis „Pana Tadeusza” w otoczeniu kilkuset autentycznych starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych. to efektowne zaproszenie do rozmowy o polskiej kulturze i historii walki o niepodległą ojczyznę.

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Wrocław oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Z jednej strony możesz zabrać całą swoją rodzinę do jednego z interaktywnych muzeów, a z drugiej zaproponować im coś innego…

Pierwszą propozycją dla dzieci jest zwiedzanie Wrocławia szlakiem krasnali. Małe skrzaty na dobre zadomowiły się w stolicy Dolnego Śląska i nie planują go opuszczać. Jest ich już ponad 300! Poszukiwania krasnali może być dla najmłodszych nie lada wyzwaniem i wspaniałą zabawą. Lornetki i czerwone czapeczki pomogą dzieciom poczuć się jak prawdziwe skrzaty. Spacer po Rynku i okolicach może zamienić się w przeszukiwanie terenu, aby odkryć zakamarki, w których ukryły się krasnoludki. Do tego warto poznać historię każdego z nich, aby dowiedzieć się czegoś więcej o samym Wrocławiu.

Innym miejscem, godnym polecenia dla najmłodszych, jest wrocławskie ZOO. To miejsce pełne ciekawostek o życiu zwierząt, które można spotkać i zobaczyć na własne oczy. Wśród zwierząt, które tutaj żyją można zobaczyć: koticzki afrykańskie, hipopotamy, manaty, tońce, krokodyle nilowe czy też niebezpieczne mureny. Częścią Afrykarium jest podwodny akrylowy tunel, w którym zwiedzający przechodzą przez ogromny basen z rekinami, mantami i innymi wielkimi rybami. To miejsce, w którym spędzisz czas z całą rodziną.

Trzecią propozycją na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi będzie odwiedzenie Ogrodu Botanicznego. To miejsce, w którym o każdej porze roku znajdziesz coś niesamowitego. Najlepiej przyjechać tutaj w okresie wiosenno-letnim, kiedy roślinność budzi się do życia. Odkrywanie ogrodu warto połączyć z nauką przez zabawę. Dzieci mają niesamowity zmysł pamięci – będą zapamiętywać nawet najtrudniejsze nazwy oraz kojarzyć wygląd poszczególnych roślin.

Niezależnie od tego, na które atrakcje zdecydujesz się odwiedzając Wrocław, pamiętaj, że zawsze możesz tu wrócić, aby podczas kolejnego wyjazdu odkryć coś nowego. Miejsc wartych zobaczenia w stolicy Dolnego Śląska jest całe mnóstwo, więc już dziś zacznij planować zwiedzanie.