5/5 - (1 vote)

To wyjątkowy rok dla marki Mont Blanc, gdyż model pióra Meisterstück, wprowadzony na rynek w 1924 i ceniony po dziś dzień, obchodzi swoje setne urodziny.
Przez dekady towarzyszył wizjonerom i ludziom sukcesu, a teraz powraca w nowej, świeżej odsłonie w ramach kolekcji Meisterstück Origin. Dzięki temu i Ty możesz zaopatrzyć się w jeden z najbardziej poszukiwanych instrumentów piśmienniczych, który łączy w sobie ducha założycielskiego i nowoczesny charakter.

Odkryj pióro wieczne Mont Blanc Meisterstück Origin

Z okazji stulecia kultowej linii Meisterstück marka przygotowała coś naprawdę wyjątkowego. Składając hołd historii, zaprezentowała nową odsłonę jednego z najbardziej cenionych modeli piór na świecie w kolorze czarnym, koralowym, niebieskim i zielonym.

Designem nawiązują one do zapadającej w pamięć marmurowej optyki swoich poprzedników. Modele Doué i Solitaire prezentują zaś ponadczasowy wzór, który został znaleziony w archiwach firmy. Aby podkreślić wyjątkowość nowej kolekcji, trzy znaczące liczby, czyli: 100, 1924 oraz 2024, zostały wpisane w specjalnie zaprojektowany ornament stalówki.

Otworzono również wystawę, która przyciąga do Hamburga miłośników kultowych piór z całego świata oraz ma na celu przypomnieć o wartości ręcznego pisania. Można podziwiać na niej ponad 410 modeli instrumentów piśmienniczych. Niektóre z nich posiadają naprawdę unikatowe historie. Pozwala też zanurzyć się w świat rzemiosła i sprawdzić, jak krok po kroku powstają kultowe stalówki Mont Blanc. Ponadto zapoznać się z odręcznymi zapiskami samego Ernesta Hemingwaya czy Jackie Chana.

Jednym z najciekawszych elementów wystawy (poza autografem samego Voltaire’a) jest część oryginalnego planu filmowego Wesa Andersona, którego do stworzenia jednej z krótkometrażowych produkcji zainspirowało nic innego, jak właśnie pióro Mont Blanc oraz najwyższy szczyt Alp, któremu marka zawdzięcza swoją nazwę. Znany reżyser zagrał w nim główną rolę, a także pokazał prototyp własnego pióra, które pojawi się w sprzedaży pod nazwą Schreiberling.

Co wyróżnia pióro wieczne Mont Blanc i jak je rozpoznać?

Czy wiesz, jak rozpoznać oryginalne pióro Mont Blanc? Przede wszystkim każdy produkt tej marki wyróżnia się precyzją wykonania, dbałością o detale, jak również perfekcyjnie gładkim piórem stalówkowym, które zapewnia wyjątkowy komfort pisania.

Ponadto na górze skuwki znajduje się logo, czyli biała gwiazda symbolizująca szczyt Mont Blanc. Kolejną rzeczą, która świadczy o autentyczności, jest unikalny numer seryjny wygrawerowany na pierścieniu lub korpusie pióra. Możesz go z łatwością zweryfikować u producenta. Poza wymienionymi elementami gwarancją autentyczności jest też zakup pióra od zaufanych dystrybutorów.

Takim miejscem w Polsce jest sieć butików multibrandowych Noble Place. Znajdziesz tam nie tylko wspomniane modele z linii Meisterstück The Origin Collection, ale też m.in. produkt, dla którego inspiracją był Mały Książę — pióro Mont Blanc Meisterstück Le Petit Prince.

Estetycznie nawiązuje on do słynnych ilustracji, które zdobią książkę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. W NoblePlace.pl dostępny jest zarówno zestaw prezentowy z tej limitowanej serii, jak i również długopis czy pióro kulkowe Mont Blanc Le Petit Prince, które będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają mniej tradycyjnych rozwiązań.

Każdy czas jest dobry, aby zacząć pisać swoją własną historię. Wybierając odpowiednie narzędzie, nawet w świecie przesiąkniętym technologią możesz nadać atramentowej głębi każdemu słowu.