Drewniana mapa świata na ścianę – jak zaplanować podróż?

0
10457
4.5/5 - (2 votes)

Podróżowanie i odkrywanie świata mamy we krwi. Kto z nas nie lubi planować wakacji i wyjeżdżać w nowe, nieznane dotąd miejsca? Posmakować lokalnej kuchni, zobaczyć inną architekturę, poznać zabytki czy historię odwiedzanego kraju? A po powrocie chcemy zachować wspomnienia z wyjazdu na dłużej. Z drewnianą mapą świata na ścianę będzie to możliwe!

Planowanie podróży – jak zacząć?

Idealnym sposobem na wakacje jest… rozpoczęcie planowania. Wszystko zaczyna się od jednego, małego kroku, który może być początkiem wyjątkowej przygody. Zastanów się, które miejsce jest na Twojej liście podróżniczych marzeń. Jeśli jest więcej takich miejsc, które chciałbyś odwiedzić, z pomocą przyjdzie drewniana mapa świata na ścianę od LosokaWood. To dzięki niej możesz oznaczać kraje, które już odwiedziłeś oraz zaznaczać te, do których chciałbyś polecieć. Pinezki dołączone do mapy pomocą w planowaniu kolejnych podróży.

Planowanie podróży może być związane także z wyszukaniem biletów lotniczych. Niektórzy szukają wyłącznie tanich opcji. Inni z powodu braku elastyczności – dostosowują się do terminu, w czasie którego mają zaplanowany urlop. Jedna i druga opcja sprawia, że poszukiwanie biletów lotniczych może przynieść nie lada wyzwanie.

Poza lotami, warto zastanowić się jak dojedziesz na lotnisko. Nie zawsze uda się znaleźć korzystne połączenie z miejsca, w którym mieszkamy. Pomyśl o logistyce podróży. To samo dotyczy infrastruktury w miejscu docelowym. Jak dojechać z lotniska do hotelu? Jaki hotel lub inne miejsce noclegowe wybrać?

Jednym z ważniejszych elementów planowania jest stworzenie planu zwiedzania oraz poznawania lokalnych atrakcji. W każdym nowym mieście znajdzie się wiele miejsc wartych odkrycia. Czasami warto wyjść poza utarty szlak i znaleźć wyjątkowe perełki, które nie są znane wszystkim turystom. Pomogą w tym rozmowy z lokalną społecznością, a niekiedy także odwiedzenie informacji turystycznej. Tam także możesz zaczerpnąć sporej dawki wiedzy o miejscu, do którego właśnie przyleciałeś.

A po powrocie… jak zachować wspomnienia z podróży?

Każdy wyjazd, nawet ten najbardziej wyczekiwany, kiedyś się kończy. Trzeba spakować walizkę lub plecak, wsiąść w samolot powrotny i wrócić do miejsca, z którego rozpocząłeś podróż. Ten moment, powrotu do rutyny i obowiązków dnia codziennego, niekiedy nie jest łatwy. Ale mamy na to metodę… wystarczy zachować wspomnienia z podróży na dłużej. W jaki sposób?

Wspomniana wcześniej drewniana mapa świata na ścianę to świetna dekoracja salonu, na której możesz oznaczyć kraje, które odwiedziłeś. Będzie wyjątkowym miejscem do zachowania wspomnień z podróży! Poza samymi punktami, do mapy warto dodać także zdjęcia. Wydrukuj kilka ulubionych ujęć ze swojej podróży i dołącz po jednym zdjęciu z każdego odwiedzonego kraju. Resztę zdjęć zachowaj w ramkach, powieś na ścianie lub postaw na komodzie. Niech przypominają Ci o ostatniej odbytej podróży. Po kolejnych wakacjach znowu wydrukuj zdjęcia, dorzuć do mapy, a resztę wymień w ramkach. Dzięki temu Twoja aranżacja salonu będzie zmieniać się za każdym razem, kiedy wrócisz z wojaży.

Dobrym pomysłem na zachowanie wspomnień z podróży będzie także stworzenie fotoksiążki z każdego wyjazdu. Każda fotoksiążka może być dedykowana innej wyprawie. Dzięki temu Twoja biblioteczka powiększy się o nowe pozycje, nie związane z tradycyjną literaturą. Fotoksiążkę łatwo zabrać ze sobą na spotkanie ze znajomymi czy rodziną, aby opowiedzieć o przygodach, wrócić myślami do odwiedzonych miejsc czy wrażeń i przeżyć z wyjazdu.

Czas na zaplanowanie kolejnych wakacji?