5/5 - (3 votes)

Zimowe wyjazdy kojarzą się z ekscytującymi aktywnościami – zjazdami na nartach czy snowboardzie, ale również z wędrówkami górskimi. Niestety, aura w tym czasie bywa niebezpieczna, co może być powodem urazów. Z tego względu warto ubezpieczyć się na ferie zimowe. Jak to zrobić? 

Dlaczego warto ubezpieczyć się na ferie?

Choć zima jest piękną porą roku, to bywa również bardzo zdradliwa. Śliskie nawierzchnie i stoki, przez które pędzimy z dużą prędkością to tylko niektóre miejsca, gdzie jesteśmy narażeni na kontuzje np. wskutek upadku czy zderzenia. Jeśli chcemy szybko wrócić do sprawności lub np. jesteśmy na wyjeździe zagranicznym, to dodatkowe ubezpieczenie pozwoli uniknąć znacznych kosztów. 

Ponadto w trakcie aktywnego wypoczynku, np. na stoku, możemy wyrządzić szkodę osobom trzecim. Wiąże się to z koniecznością wypłaty odszkodowania, które może być ogromne, jeśli doszło do poważnego urazu jednej lub kilku osób. 

Warto także zastanowić się nad ochroną bagażu i akcesoriów. Narciarze i snowboardziści, którzy korzystają z własnego sprzętu, nierzadko inwestują w niego spore sumy. Kradzież lub zniszczenie nart czy deski może więc oznaczać ogromną stratę finansową. 

Z jakich produktów możemy skorzystać?

Na rynku ubezpieczeniowych mamy do dyspozycji co najmniej kilka rozwiązań, które pozwolą zabezpieczyć nasz interes podczas zimowego wyjazdu. W związku z tym warto zastanowić się, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie dla nas najkorzystniejsze. W ramach ubezpieczenia na ferie zimowe możemy spodziewać się takich składników jak:

  • ubezpieczenie (NNW) od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli sytuacji, gdy w wyniku urazu doznaliśmy trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które jest przydatne, gdy to my wyrządzamy szkodę osobie trzeciej,
  • ubezpieczenie ewentualnych kosztów leczenia i ratownictwa medycznego – to szczególnie przydatne za granicą, gdzie sama karta EKUZ nie wystarczy, aby pokryć wszystkie koszty, 
  • ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego.

Ile kosztuje ubezpieczenie na ferie?

Finalny koszt ubezpieczenia turystycznego zależy od wielu składników. Podstawą jest długość samego wyjazdu, miejsce (kraj) pobytu, a także liczba osób objętych ubezpieczeniem. Istotny jest także zakres ubezpieczenia, który może obejmować wskazane wyżej ryzyka. Inną kwestią są wyłączenia odpowiedzialności. Tu towarzystwa mogą wskazać okoliczności, kiedy ubezpieczonemu nie będzie przysługiwało odszkodowanie, np. gdy do zdarzenia dojdzie pod wpływem alkoholu. 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Rynek ubezpieczeń turystycznych w Polsce jest ogromny, co może przyprawiać o zawrót głowy. Jak jednak wybrać najlepszą ofertę? Jeśli zależy nam na czasie i chcemy podjąć dobrą decyzję, to możemy zwrócić się o pomoc do Eurofinance. Jako nowoczesna multiagencja mamy dostęp do kilkunastu propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób możemy zaproponować klientom najkorzystniejszą polisę z możliwych, czyli taką, która będzie spełniała wszystkie oczekiwania.