5/5 - (3 votes)

Komfortowa i szybka podróż samolotem staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób ceni ją sobie bardziej niż wielogodzinne jazdy samochodem czy autokarem. W związku z tym linie lotnicze, by sprostać wymogom klientów, przygotowują szereg ofert dotyczących zakupu biletów. Jedną z nich jest atrakcyjna oferta rezerwacji biletów lotniczych grupowych.

Grupowe bilety lotnicze to możliwość ich rezerwacji dla ekipy osób, która liczy co najmniej 10 osób. Jeśli chodzi o górną granicę liczby osób mogących skorzystać z takiego wariantu, to większość linii lotniczych ustala swoje limity. Opcją rezerwacji grupowej najczęściej interesują się różne firmy i przedsiębiorstwa, a także różnego rodzaju stowarzyszenia. Dlaczego tak jest? Co zyskujemy, decydując się na rezerwacje grupowe i bilety lotnicze dla grup? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Bilety grupowe na samolot – jak i kiedy warto z nich skorzystać?

Bilety kupowane na przelot grupowy to oferta skierowana w dużej mierze do firm i przedsiębiorców, którzy organizują dla swoich pracowników szkolenia, warsztaty czy imprezy integracyjne. Gdy chcemy zarezerwować bilety grupowe w danej linii lotniczej, warto zrobić to z pewnym wyprzedzeniem (zajmuje się tym dział rezerwacji grupowych).  Tak by mieć pewność co do wystarczającej liczby wolnych miejsc w samolocie. Po akceptacji warunków umowy i wypełnieniu formularza przesłanego przez linie lotnicze zostaje wystawiona faktura na podaną kwotę. Wyjazdy grupowe organizowane – dzięki dostępności takiej opcji jak grupowe bilety lotnicze – stają się dobrą i opłacalną inwestycją. Więcej szczegółów w tym temacie już za chwilę.

Korzyści z rezerwacji grupowych biletów lotniczych

Przy zakupie biletów lotniczych bez wątpienia decydującym czynnikiem jest ich atrakcyjna cena. Bilety lotnicze grupowe pod tym względem wypadają bardzo korzystnie – w konkurencyjnej cenie mamy szansę w tej opcji na najdogodniejsze połączenia lotnicze. Wynika to z tego, że każda osoba, która korzysta z biletu w opcji rezerwacji grupowej, ma bilet w cenie uśrednionej. Często w cenie biletu – w przypadku zakupów grupowych biletów – jest nie tylko bagaż podręczny każdego uczestnika grupy, ale i bagaż nadawany. Dużą korzyścią ze względów organizacyjnych jest podróż grupy podróżnych jednym samolotem. Atrakcyjne oferty na bilet lotniczy grupowy obejmują także możliwość wykupienia konkurencyjnego cenowo ubezpieczenia podróżnego.

Przeczytaj również:  Węzły i Fale: Eksploracja Sieci Internetowej Airmax we Wrocławiu

Grupowe bilety lotnicze można zarezerwować w prosty sposób: albo za pośrednictwem formularza na profesjonalnej stronie, albo dzięki infolinii. W związku z tym dodatkowo zyskujemy na wygodzie i na czasie.