5/5 - (4 votes)

Komfortowa i szybka podróż samolotem staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób ceni ją sobie bardziej niż wielogodzinne jazdy samochodem czy autokarem. W związku z tym linie lotnicze, by sprostać wymogom klientów, przygotowują szereg ofert dotyczących zakupu biletów. Jedną z nich jest atrakcyjna oferta rezerwacji biletów lotniczych grupowych.

Grupowe bilety lotnicze to możliwość ich rezerwacji dla ekipy osób, która liczy co najmniej 10 osób. Jeśli chodzi o górną granicę liczby osób mogących skorzystać z takiego wariantu, to większość linii lotniczych ustala swoje limity. Opcją rezerwacji grupowej najczęściej interesują się różne firmy i przedsiębiorstwa, a także różnego rodzaju stowarzyszenia. Dlaczego tak jest? Co zyskujemy, decydując się na rezerwacje grupowe i bilety lotnicze dla grup? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Bilety grupowe na samolot – jak i kiedy warto z nich skorzystać?

Bilety kupowane na przelot grupowy to oferta skierowana w dużej mierze do firm i przedsiębiorców, którzy organizują dla swoich pracowników szkolenia, warsztaty czy imprezy integracyjne. Gdy chcemy zarezerwować bilety grupowe w danej linii lotniczej, warto zrobić to z pewnym wyprzedzeniem (zajmuje się tym dział rezerwacji grupowych).  Tak by mieć pewność co do wystarczającej liczby wolnych miejsc w samolocie. Po akceptacji warunków umowy i wypełnieniu formularza przesłanego przez linie lotnicze zostaje wystawiona faktura na podaną kwotę. Wyjazdy grupowe organizowane – dzięki dostępności takiej opcji jak grupowe bilety lotnicze – stają się dobrą i opłacalną inwestycją. Więcej szczegółów w tym temacie już za chwilę.

Korzyści z rezerwacji grupowych biletów lotniczych

Przy zakupie biletów lotniczych bez wątpienia decydującym czynnikiem jest ich atrakcyjna cena. Bilety lotnicze grupowe pod tym względem wypadają bardzo korzystnie – w konkurencyjnej cenie mamy szansę w tej opcji na najdogodniejsze połączenia lotnicze. Wynika to z tego, że każda osoba, która korzysta z biletu w opcji rezerwacji grupowej, ma bilet w cenie uśrednionej. Często w cenie biletu – w przypadku zakupów grupowych biletów – jest nie tylko bagaż podręczny każdego uczestnika grupy, ale i bagaż nadawany. Dużą korzyścią ze względów organizacyjnych jest podróż grupy podróżnych jednym samolotem. Atrakcyjne oferty na bilet lotniczy grupowy obejmują także możliwość wykupienia konkurencyjnego cenowo ubezpieczenia podróżnego.

Grupowe bilety lotnicze można zarezerwować w prosty sposób: albo za pośrednictwem formularza na profesjonalnej stronie, albo dzięki infolinii. W związku z tym dodatkowo zyskujemy na wygodzie i na czasie.