5/5 - (2 votes)

Marzy Ci się wyjazd, który zbyt mocno nie obciąży budżetu, a przy tym pozostawi po sobie świetne wspomnienia? Zaplanuj wakacje last minute. Jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć naprawdę dobrą propozycję. Co zrobić, żeby trafić na prawdziwą perełkę? Wypróbuj te sposoby.

Atrakcyjna oferta na wakacje last minute, czyli jaka? Określ swoje potrzeby

Zanim ruszysz „na łowy”, czyli w poszukiwaniu atrakcyjnych lastów, zdefiniuj, jakie są Twoje oczekiwania wobec wakacji. Zastanów się:

  • czy masz paszport ważny przez minimum 6-7 miesięcy – jeżeli nie, „odpadną” kierunki takie jak Egipt, Maroko czy Tunezja, ale np. do Turcji, Albanii i wszelkich krajów europejskich (w tym do Hiszpanii z Wyspami Kanaryjskimi włącznie) możesz jechać;
  • z kim wybierzesz się na wakacje last minute – ma to być wyjazd solo, z ukochaną osobą, grupą znajomych, a może całą rodziną; im więcej osób, tym poważniejszym wyzwaniem może być znalezienie optymalnego terminu; dlatego upewnij się, że wszyscy są wystarczająco elastyczni pod tym względem;
  • w jakim przedziale czasowym możesz się wybrać na urlop – trudno będzie się wstrzelić z ofertą last minute w bardzo konkretny termin, ale jeśli pozwolisz sobie np. na do 7 dni „przesunięcia”, może być łatwiej;
  • jakie są minimalne oczekiwania co do urlopu na last minute – być może ważne dla Ciebie będą niewielka odległość hotelu od plaży, typ wyżywienia (np. all inclusive) czy spokojna lokalizacja obiektu;
  • jakim budżetem na wycieczkę dysponujesz i o ile jesteś go w stanie zwiększyć, jeśli trafi się świetna propozycja.

Gdy masz już taką wiedzę, możesz wyruszać na poszukiwania wycieczki marzeń. Kiedy znajdziesz ofertę wpisującą się w precyzyjne oczekiwania, warto rezerwować od ręki!

Timing ma znaczenie, czyli kiedy szukać atrakcyjnych lastów?

Oferty „last minute”, zgodnie z nazwą, to te z bardzo bliskimi terminami wylotów. Z jakim wyprzedzeniem ich szukać? Najlepiej na mniej niż tydzień do wyjazdu. Wiele osób wskazuje, że najciekawsze oferty „trafiają” się im na ok. 3-4 dni przed terminem podróży. Taki okres pozwala również przygotować się nieco do wakacji – wrzucić do walizki rzeczy potrzebne w danym kraju czy zaplanować przejazd na bardziej oddalone lotnisko.

A co z wycieczkami z opcją wyjazdu jeszcze tego samego dnia? Takie okazje również się zdarzają, ale wówczas musisz dosłownie „czekać na walizkach”.

Co zrobić, aby znaleźć naprawdę atrakcyjne wakacje last minute?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym będzie Ci łatwiej znaleźć prawdziwą wakacyjną „perełkę”.

Sprawdź oferty wielu tour operatorów

Każdy tour operator ma swoje oferty, więc warto porównać ze sobą propozycje wielu organizatorów wycieczek. Najłatwiej zrobisz to przez Internet. Otwórz się na współpracę z firmą inną niż zwykle, a jeśli nie znasz danego tour operatora, sprawdź, jakie są o nim opinie. Możesz się bardzo mile zaskoczyć!

Otwórz się na nowe kierunki i miejsca

Jeśli marzysz o wakacjach w „ciepłych krajach”, przed Tobą stoi ogrom możliwości. To może być szansa na odkrycie zupełnie nowego kierunku – tego, na który akurat są najlepsze oferty. W ten sposób zwiedzisz nowy kawałek świata – np. Albanię, Turcję, Bułgarię czy Cypr. Tak poszerzysz podróżnicze horyzonty!

Szybko reaguj na oferty last minute

Last minute to oferty z „ograniczonym terminem ważności”. I to nie tylko dlatego, że zbliża się czas wylotu! Tour operatorzy najczęściej obniżają ceny, gdy zostało im dosłownie kilka miejsc w samolocie. Dlatego jeżeli znajdziesz okazję, która idealnie trafia w Twoje oczekiwania – rezerwuj bez wahania. Za godzinę czy dwie tej wycieczki może już po prostu nie być!

Pomyśl o mniej oczywistym terminie wakacji

W wysokim sezonie zakup wycieczki na last minute może być utrudniony z uwagi na duże zainteresowanie wyjazdami. Dobra oferta na pewno się znajdzie, jednak jeżeli zależy Ci na naprawdę atrakcyjnej propozycji, rozważ wakacje poza okresem największego natężenia turystycznego. Co powiesz na urlop w maju czy październiku? To może być prosty sposób na przedłużenie lata i pozostawienie większej sumy w kieszeni.

Wypróbuj nasze wskazówki i znajdź wakacje lat minute marzeń. Udanej podróży!