5/5 - (1 vote)

Mieszkańcy Warszawy mogą czuć się wyróżnieni, bo tutejsze lotnisko obsługuje niemal wszystkie kierunki i bez problemu można znaleźć bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Najtańsze last minute z Warszawy to zwykle kierunki na południu Europy, ale przy odrobinie szczęścia można upolować ciekawą ofertę wypoczynku na innym kontynencie.

Co to jest last minute i dlaczego warto się tym zainteresować w 2024 roku?

Wakacje last minute to opcja dla tych, którzy nie zdążyli wcześniej zaplanować wakacji lub z jakiegoś powodu musieli zmienić plany. Nawet jeśli ich urlop zaczyna się lada dzień, nie muszą się czuć pozostawieni na lodzie. Właśnie dla nich w ofercie last minute Tui jest wiele propozycji wyjazdów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Last minute z założenia jest tanie, to coś jak wakacje na wyprzedaży. Kupujemy pełnowartościowy wyjazd (także w opcji all inclusive), ale za cenę znacznie obniżoną w stosunku do regularnej sprzedaży. Powód? Do rozpoczęcia wycieczki pozostało niewiele czasu i jest mała szansa, że touroperator sprzeda wszystkie miejsca po standardowej cenie. Oferta last minute ma być zachętą dla klientów, a dla biura podróży sposobem na uniknięcie niesprzedanych miejsc.

Gdzie wybrać się na last minute z Warszawy?

Południe Europy to dobra propozycja dla osób, które szukają niedrogich wakacji z gwarantowaną słoneczną pogodą. Turcja, Bułgaria i Grecja w ofercie last minute Tui szokują niskimi cenami. Wyjazd do Bułgarii można kupić już za mniej niż 1000 zł. Tak tanio nie da się wypocząć nawet w Polsce. Szczegóły tutaj: https://www.tui.pl/last-minute.

Bułgaria zaprasza do dwóch popularnych kurortów – Złotych Piasków i Słonecznego Brzegu. W obu można liczyć na szerokie piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody oraz bardzo dobrą ofertę dla turystów. Bułgaria jest lubiana między innymi za nocne życie, dlatego przyciąga ludzi młodych.

Turcja to europejski luksusu zabarwiony nutką Azji. Jedyny taki kraj na świecie, który zgrabnie połączył obyczaje, kulturę i kuchnię obu kontynentów. Tu nawet muzyka brzmi tak, że każdy bez wahania wskaże jej pochodzenie.

Wizytówką Turcji jest Riwiera Turecka z plażami wyróżnionymi odznaką Błękitnej Flagi, ekskluzywnymi hotelami i ciekawą ofertą dla dużych i małych. Jest tu wiele zabytków, parków narodowych, aquaparków. Nie brak też warunków do uprawiania sportów wodnych. W głębi kraju można polatać balonem nad Kapadocją.

Grecja kusi południową gościnnością, serdecznymi tubylcami, przepięknymi plażami, smakiem owoców morza i oliwek, oraz bardzo dużą różnorodnością. Dość powiedzieć, że greckie wyspy bardzo się od siebie różnią, ale zarówno Kreta, jak i Rodos, Kos, Korfu sprawdzą się idealnie na wakacje last minute 2024.

Gdzie na last minute 2024 poza Europę?

Do Egiptu! Wbrew pozorom nie jest to kierunek przereklamowany, a z Warszawy nad Morze Czerwone można dolecieć bez międzylądowania. Takie wycieczki są dostępne między innymi w ofercie last minute Tui.

Dlaczego Egipt? Bo to tu jest najpiękniejsza rafa koralowa, tu można popróbować jazdy quadem po pustyni, przejechać się na wielbłądzie i spróbować zupełnie nowych smaków. Tu nawet kawa smakuje inaczej niż w Europie. A przy tym w Egipcie nie wiedzą co to deszcz – wakacje tutaj będą słoneczne i ciepłe.

Dodajmy na koniec słówko o hotelach nad Morzem Czerwonym. Ponieważ ten region otworzył się na masową turystykę stosunkowo niedawno, można tu liczyć na nowoczesne i luksusowe warunki.