Ferie zimowe za granicą w 2024 roku: 4 miejsca, do których warto pojechać na narty

0
268
5/5 - (1 vote)

Ferie zimowe to idealny czas na odpoczynek. Nie musisz jednak relaksować się w Polsce. Kilka europejskich krajów oferuje w tym czasie niezwykłe atrakcje dla turystów: szczególnie dla tych, którzy kochają sporty zimowe. Jakie miejsca warto odwiedzić? Jak przygotować się do wyjazdu, aby był udany i bezpieczny?

4 miejsca, w których warto spędzić ferie zimowe

Zimowy urlop możesz spędzić na wiele różnych sposobów. Nie musisz jednak stawiać na polskie góry. Zamiast nich możesz wybrać zagraniczny wyjazd. Dzięki niemu odwiedzisz kolejny kraj, poznasz jego kulturę, a także zobaczysz, jak może wyglądać szusowanie po zagranicznych stokach.

1. Włochy

Wyjazd do Włoch na narty daje możliwość:

  • jazdy w komfortowych warunkach — lokalne stoki są wręcz luksusowe. Wiele tras, dopracowana infrastruktura i świetna obsługa sprawiają, że każdy się na nich odnajdzie;
  • szusowania w niezwykłym otoczeniu — włoskie Alpy zachwycają krajobrazami na każdym stoku. Wiele dni jest słonecznych, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy, ale także na same widoki;
  • skosztowania włoskich przysmaków — Włosi słyną z pysznej kawy, ale i cenionej na całym świecie kuchni. Wyjazd do tego kraju będzie rozkoszą dla fanów sportu i dobrego jedzenia;
  • zaoszczędzenia — we Włoszech obowiązują zachodnie, ale niewygórowane ceny. Jeśli odpowiednio poszukasz, znajdziesz miejsce na miarę swoich potrzeb i założeń finansowych.

Ferie zimowe w 2024 roku w tym kraju możesz spędzić nie tylko na nartach. Północna część Włoch jest idealna także do spacerowania dla tych, którzy lubią właśnie w ten sposób eksplorować otoczenie.

2. Francja

Francja jest jednym z najchętniej wybieranych krajów na wyjazdy dla narciarzy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zimą panują tam doskonałe warunki do jazdy. Pogoda jest stosunkowo stabilna. Nie jest nadmiernie zimno, a do tego występuje wiele słonecznych dni. W takim otoczeniu szusowanie jest przyjemniejsze, a narciarze mogą dodatkowo podziwiać widoki.

Infrastruktura stoków jest na bardzo wysokim poziomie. Są one przystosowane do obsługi setek tysięcy turystów rocznie. Dzięki temu przejazdy są przyjemne, a także bezpieczne — przy zachowaniu wszystkich zasadach obowiązujących uczestników aktywności.

Liczne trasy sprawiają, że zarówno dzieci, jak i dorośli – początkujący i zaawansowani, znajdą miejsca idealne dla siebie. Ceny w ośrodkach narciarskich są na ten moment jedynie nieco wyższe od tych obowiązujących w Polsce.

3. Austria

Narty w Austrii to:

  • stoki perfekcyjnie przygotowane do jazdy w każdym momencie — zarówno na początku, w środku, jak i na końcu sezonu;
  • piękne krajobrazy — w trakcie jazdy można podziwiać monumentalne góry i zaznać prawdziwego odpoczynku;
  • rozbudowana infrastruktura — w austriackich górach na turystów czekają nie tylko idealne stoki, ale też liczne hotele, restauracje i obiekty SPA.

W tym kraju, podobnie zresztą jak w innych słynących ze świetnie utrzymanych stoków, znajdziesz wiele miejsc przyjaznych rodzinom. Szkółki dla najmłodszych, kids cluby i wiele innych opcji sprawiają, że cała rodzina może odpocząć, a dzieci — w bezpiecznym środowisku — rozwijać swoje umiejętności narciarskie.

4. Szwajcaria

W Szwajcarii panują wyjątkowo dobre warunki śnieżne. Wybierając się tam, masz pewność, że faktycznie będziesz mógł skorzystać z tego, co oferuje lokalna infrastruktura – nie tylko narciarzom, ale też snowboardzistom.

Setki ośrodków narciarskich, liczne trasy i doskonała obsługa sprawiają, że do tego kraju udają się najbardziej wymagający miłośnicy sportów zimowych. Wysokość, na której znajdują się stoki, otoczenie górskich szczytów i długi sezon (od października aż do wiosny) sprawiają, że to wymarzone miejsce na zimowy relaks.

Włochy, Francja, Austria i Szwajcaria to europejskie kraje, do których chętnie wybierają się miłośnicy sportów zimowych. Te miejsca oferują liczne trasy i infrastrukturę przygotowaną do obsługi wielu tysięcy turystów. Dzięki temu nie musisz obawiać się tłumów — każdy, nawet przy dużym obłożeniu stoków, będzie mógł komfortowo spędzać czas na trasach dopasowanych do jego potrzeb.

Jak się przygotować do wyjazdu na ferie zimowe? O czym trzeba pamiętać, aby urlop był udany?

Wybierając się na wyjazd, powinieneś przede wszystkim zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie na ferie zimowe. Odpowiednio dobrana polisa zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że będziesz mógł ze spokojem korzystać z uroków oferowanych przez wybrany kurort. W razie wystąpienia zagrożeń objętych ubezpieczeniem otrzymasz rekompensatę finansową — np. na niezbędne leczenie czy rehabilitację.

Przed wybraniem się na ferie zimowe warto pamiętać o jeszcze kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim, jeśli zabierasz ze sobą swój strój i sprzęt do jazdy, sprawdź ich sprawność i kompletność. Zadbaj też o to, aby mieć aktualne dokumenty: dowód osobisty, kartę EKUZ (dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego), prawo jazdy i inne, których będziesz potrzebować.

Zagraniczne ferie zimowe mogą być owocnym czasem, który pozwoli Ci naładować baterie na kolejne miesiące pracy. Aby się takim okazał, warto zadbać o 2 aspekty: wybór odpowiedniego miejsca i przygotowanie się do wyjazdu. Wówczas faktycznie będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się dokładnie tak, jak lubisz.