5/5 - (1 vote)

Wiele toruńskich atrakcji z pewnością zachwyci dorosłe osoby. Jednak co warto zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki, by najmłodsi turyści nie narzekali na nudę? Poznaj 6 interesujących atrakcji dla dzieci w Toruniu, które poleca biuro podróży Grapi Travel!

Atrakcje dla dzieci w Toruniu

  • Planetarium im. Władysława Dziewulskiego

Toruńskie Planetarium bez wątpienia zachwyci każdego turystę, niezależnie od wieku. W obiekcie można poznać nie tylko historię powstania wszechświata i Układu Słonecznego, ale również obejrzeć fantastyczne pokazy multimedialne. Dzięki nowoczesnym atrakcjom znajdującym się w planetarium, najmłodsi mogą odkrywać tajemnice kosmosu w przystępny sposób. Interaktywne wystawy i projekcje pozwalają dzieciom zdobywać wiedzę poprzez zabawę, a rodzice na pewno nie usłyszą od swoich pociech skarg ze względu na nudę.

  • Żywe Muzeum Piernika

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Torunia jest Żywe Muzeum Piernika. W placówce można poznać historię tradycyjnych, toruńskich wypieków oraz wziąć udział w warsztatach pieczenia pierników według dawnej receptury. Rodzice wraz z dziećmi mają okazję własnoręcznie wyrabiać ciasto na pierniki i upiec słodkie przysmaki. To nie tylko wspaniała zabawa i nauka nowych umiejętności, ale także świetny sposób na zacieśnianie rodzinnych więzów i tworzenie radosnych wspomnień.

  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Idealnym miejscem dla młodych odkrywców i przyszłych naukowców okaże się Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Placówka oferuje różnorodne warsztaty i zajęcia techniczno-naukowe dla dzieci, na miejscu można obejrzeć także interaktywne wystawy. Organizowane są również naukowe eksperymenty i zabawy edukacyjne, które zachęcają pociechy do zagłębienia się w nauki ścisłe, jak fizyka, chemia czy biologia. Trudne zagadnienia są przekazywane małym turystom w sposób ciekawy oraz przystępny, co pobudza je do kreatywnego myślenia.

  • Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Podczas wycieczki po Toruniu warto odwiedzić miejsce, które łączy w sobie elementy ogrodu botanicznego i zoologicznego. W Ogrodzie Zoobotanicznym dzieci mogą zobaczyć na żywo dzikie i rzadkie gatunki zwierząt, jak olśniak himalajski, taraj czy leniwiec dwupalczasty, oraz poznać wiele ciekawostek na ich temat. Teren ogrodu porasta bujna roślinność z odległych zakątków świata, m.in. różaneczniki, rośliny skalne, sosny czarne.

  • Piwnica Hanzy

“Piwnica Hanzy. Kupieckie opowieści Torunia” to niezwykła atrakcja turystyczna, która przenosi odwiedzających w czasy średniowiecza i przybliża im zasady funkcjonowania Hanzy, czyli ówczesnego związku kupieckiego. Goście mogą obejrzeć interaktywny spektakl a także wcielić się w rolę kupców i wziąć udział w edukacyjnych zabawach, by pod okiem przewodników poznać tajniki średniowiecznego handlu. To doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych i młodzieży, jak i dla nieco młodszych turystów.

  • Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

Najmłodsi turyści nie będą się nudzić także w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika. Wewnątrz obiektu zaprezentowano eksponaty słynnego podróżnika, które pochodzą z odległych zakątków świata. Oryginalne zbiory przybliżają dzieciom różne kultury i zwyczaje, a interaktywne wystawy i prezentacje multimedialne sprawiają, że pociechy nabiorą ochoty na dalsze podróże i wycieczki.

Zwiedzaj Toruń z dziećmi z pomocą biura podróży Grapi Travel

Chcesz zorganizować dla swoich pociech wyjątkową, pełną wrażeń wycieczkę? Skorzystaj z pomocy biura podróży Grapi Travel! Przewodnicy współpracujący z biurem doskonale znają to miasto i w ciekawy sposób przedstawią jego historię najmłodszym turystom. Toruń zwiedzanie z dziećmi stanie się dzięki temu wspaniałą i inspirującą przygodą!

Zwiedzanie toruńskich atrakcji turystycznych polecanych dla rodzin z dziećmi będzie świetną i niezapomnianą rozrywką dla całej rodziny! W mieście zobaczyć można m.in. planetarium z interaktywnymi pokazami, Muzeum Podróżników oraz Piwnicę Hanzy. Turyści mają okazję spotkać się oko w oko z egzotycznymi gatunkami zwierząt i roślin podczas wizyty w Ogrodzie Zoobotanicznym. Warto odwiedzić także Żywe Muzeum Piernika i przygotować całą rodziną własne, toruńskie pierniki.