5 dni
Czas pobytu
Przelot i hotel
Wliczone w cenęDrugie co do wielkości miasto Grecji, położone w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Salonicką i Morzem Egejskim może się poszczycić licznymi miejscami rozrywki, dzięki czemu jest zachęcającą atrakcją turystyczną. Zostało założone w 315 r. p.n.e. przez Króla Macedończyków – Kassandra, a nazwane na cześć jego żony i bardzo szybko stało się ważnym ośrodkiem handlowym i administracyjnym. Miasto bardzo często przechodziło z rąk do rąk – należało do państwa rzymskiego, następnie do Bizancjum, a w 1387 roku zostało zdobyte przez Turków. Obecnie, Saloniki są stolicą regionu Macedonia.

Saloniki obfitują w pochodzące z różnych czasów zabytki, więc miłośnicy zwiedzania z pewnością nie będą się tu nudzić. Symbolem miasta jest położona przy nadmorskiej promenadzie 34-metrowa Biała Wieża – dawne więzienie, w którym odbywały się masowe egzekucje. Dzisiaj obiekt ten jest jednocześnie pomnikiem i muzeum. Obowiązkowym punktem do zobaczenia jest również Plac Arystotelesa – jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w mieście, gdzie obywają się ważne uroczystości i wydarzenia kulturalne. Warto zwrócić uwagę na ciekawą architekturę placu i zabudowania o lustrzanym odbiciu. Ciekawym miejscem jest również Ladadika – dawna dzielnica żydowska, w której znajdują się klimatyczne kawiarnie, bary i restauracje, oferujące lokalne przysmaki. Sympatycy muzeów mają również szerokie możliwości do wyboru, a najbardziej godne polecenia są: Muzeum Żydowskie, Muzeum Kultury Bizantyńskiej oraz Muzeum Wojny.

Zakwaterowanie w 3* hotelu Nea Metropolis, który znajduje się w odległości około 100 m od stacji metra Rogier. Hotel posiada bardzo dobrą ocenę gości 7.4/10 (zobacz wszystkie opinie).Lotnisko jest oddalone o ok. 17 km od hotelu. Z lotniska Makedonia na południe Salonik w Grecji, do centrum, można dojechać autobusem miejskim nr 78 za 2 euro (1 euro bilet ulgowy).Uwaga: jeśli w wybranym terminie hotel nie będzie dysponował wolnymi miejscami to zostanie zarezerwowany pokój w innym hotelu o podobnym standardzie i lokalizacji. Nasz konsultant przekaże informacje o dostępności podczas rezerwacji.

Opinie naszych klientów

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Zostaw swoją opinie