4 dni
Czas pobytu
Przelot i hotel
Wliczone w cenęMediolan jest drugim co do wielkości miastem Włoch i stolicą regionu Lombardia. Jest to jedno z najbogatszych miast w Europie oraz znaczące centrum biznesowe i finansowe, uważane za światową stolicę mody. To ważny ośrodek przemysłowy, kulturowy i naukowy, w którym znajduje się 7 uniwersytetów oraz inne akademie i instytuty naukowe. W tym niezwykle urokliwym miejscu historia miesza się z nowoczesnością – Mediolan obfituje w zabytki kultury i sztuki, a jednocześnie biegnie z duchem czasu.

Można powiedzieć, że jest to miejsce uniwersalne, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. Dla wielbicieli historii i sztuki obowiązkowym punktem jest kościół Santa Maria delle Grazie, którego budowę rozpoczęto w XV wieku. Znajduje się w nim słynny fresk Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych, nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie, jest katedra mediolańska, z której dachu można podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Mediolan to też ważne miejsce dla fanów piłki nożnej, znajdują się tu bowiem znane kluby. Z kolei wielbiciele mody odnajdą mnóstwo słynnych butików, można tu też spotkać najlepsze modelki na pokazach najbardziej znanych projektantów.

Zakwaterowanie w klimatycznym rodzinnym hotelu Piolo ze śniadaniami i  dobrą oceną: 7/10 (zobacz wszystkie opinie). Hotel znajduje się zaledwie 100m od stacji metra Piola i 3 stacje od głównego dworca kolejowego w Mediolanie.

Z lotniska do centrum Mediolanu można dostać się autobusem transferowym Terrafision. Po dojechaniu do Dworca Głównego do hotelu Piolo dojdziemy w niespełna 20 min.

[„>http://]

Uwaga: jeśli w wybranym terminie hotel nie będzie dysponował wolnymi miejscami to zostanie zarezerwowany pokój w innym hotelu o podobnym standardzie i lokalizacji. Nasz konsultant przekaże informacje o dostępności podczas rezerwacji.

Opinie naszych klientów

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Zostaw swoją opinie