6 dni
Czas pobytu
Przelot i hotel
Wliczone w cenęNajbardziej wysunięta na zachód i jedna z najmniejszych stolic europejskich położona jest nad rzeką Tag, która wpada do Oceanu Atlantyckiego. Lizbona usytuowana jest na siedmiu wzgórzach, dzięki czemu oferuje ogromne bogactwo krajobrazów i wrażeń. Na wycieczkę do tego urokliwego miasta można się wybrać w dowolnych okresie, czemu z pewnością sprzyja pogoda – gorące lata i łagodne zimy kuszą turystów z całego kraju. Lizbońskie zaułki, zachwycające wąskie uliczki, cenne zabytki i wyśmienita kuchnia sprawiają, że zakochują się oni w stolicy Portugalii.

Najpopularniejszymi obiektami Lizbony, wpisanymi na listę światowego dziedzictwa kultury, są Klasztor Hieronimów i Wieża Belem – obowiązkowe punkty każdego, kto pragnie poznać to miasto. Budowa klasztoru rozpoczęła się w 1502 roku i jest doskonałym przykładem stylu manuelińskiego, który łączy w sobie gotyk z elementami orientalnymi. Z kolei najsłynniejszym zabytkiem sakralnym w Lizbonie jest kościół św. Rocha, charakteryzujący się niezwykle dekoracyjnym wnętrzem. W stolicy Portugalii znajduje się też największe w Europie i jedno z największych na świecie Oceanarium, gdzie można podziwiać ogromną liczbę stworzeń. Będąc w Lizbonie koniecznie trzeba zasmakować się w regionalnych winach i spróbować znakomitych ciasteczek Pasteis de Belem. Warto też przejechać się słynnym tramwajem 28 i podziwiać najbardziej znane punkty miasta, jak np. Katedra Se z 1150 roku lub najpopularniejszy punkt widokowy Portas do Sol.

Zakwaterowanie w położonym w bardzo dobrej lokalizacji hotelu Avenida Park z codziennymi śniadaniami i bardzo dobrą oceną: 7,3/10 (zobacz wszystkie opinie). Stacja metra Parque znajduje się w odległości zaledwie 200m od hotelu.

Z lotniska do hotelu można się dostać bezpośrednim autobusem o numerze 783 w kierunku Amoreiras (C. Comercial). Przystanek autobusowy znajduje się w odległości 200 metrów od hotelu. Cała podróż zajmuje 35 minut.

Uwaga: jeśli w wybranym terminie hotel nie będzie dysponował wolnymi miejscami to zostanie zarezerwowany pokój w innym hotelu o podobnym standardzie i lokalizacji. Nasz konsultant przekaże informacje o dostępności podczas rezerwacji.

Opinie naszych klientów

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Zostaw swoją opinie