5 dni
Czas pobytu
Przelot i hotel
Wliczone w cenęStolica Belgii i Unii Europejskiej położona jest w samym centrum kraju nad rzeką Senne. Bruksela jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturowym z licznymi teatrami, muzeami i galeriami. To pełne życia miasto zaskakuje mnóstwem atrakcji, jakie są oferowane turystom. Interesujące zabytki, sympatyczni mieszkańcy, smaczne potrawy i ogromna ilość gatunków piwa sprawiają, że każdy, kto odwiedzi to miejsce jest w pełni usatysfakcjonowany i chętnie do niego powraca.

Najpopularniejszy i szczególnie oblegany w Brukseli jest Grand Place z gotyckim ratuszem, będący miejscem wielu ważnych wydarzeń w historii. Znajduje się w samym sercu miasta i jest to jeden z najbardziej imponujących rynków Europy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje też pochodzący z XIX wieku Dom Króla, w którym znajduje się Muzeum Miejskie, zawierające imponującą kolekcję srebra i ceramiki. Jednym z ważniejszych sakralnych zabytków Brukseli jest położona na wzgórzu Treurenberg Katedra św. Michała i św. Guduli, w której znajdują się bardzo cenne dzieła sztuki, rzeźby i witraże. Niezwykle ciekawym obiektem jest atomium – powiększony 150 miliardów razy model kryształu żelaza. Ze szczytu budowli można podziwiać przepiękną panoramę miasta. Wartym obejrzenia symbolem Brukseli jest też Manneken Pis – fontanna z 1619 roku, przedstawiająca siusiającego chłopca. Koniecznie też trzeba spróbować tradycyjnej belgijskiej czekolady, a w centrum miasta można natrafić na ogromną ilość sklepów, które oferują najbardziej wykwintne słodycze.

Zakwaterowanie w nowoczesnym hotelu Queen Anne, który znajduje się w odległości około 100 m od stacji metra Rogier. Hotel posiada bardzo dobrą ocenę gości 7.4/10 (zobacz wszystkie opinie).

Z lotniska do hotelu można dojechać lotniskowym autobusem (rezerwacja transferu, cena od 5 do 14 euro), który dojeżdża do stacji Bruxelles-Midi. Tutaj należy przesiąść się do pociągu metra nr. 2 lub 6 (kierunek: Elisabeth). Po dojechaniu do stacji Rogier należy wysiąść z metra. Z tej stacji dojście do hotelu zajmie zaledwie 5 minut.

Uwaga: jeśli w wybranym terminie hotel nie będzie dysponował wolnymi miejscami to zostanie zarezerwowany pokój w innym hotelu o podobnym standardzie i lokalizacji. Nasz konsultant przekaże informacje o dostępności podczas rezerwacji.

Opinie naszych klientów

Nie ma jeszcze żadnych opinii.

Zostaw swoją opinie