TANIE WYCIECZKI DO SALONIK

Drugie co do wielkości miasto Grecji, położone w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Salonicką i Morzem Egejskim może się poszczycić licznymi miejscami rozrywki, dzięki czemu jest zachęcającą atrakcją turystyczną. Zostało założone w 315 r. p.n.e. przez Króla Macedończyków – Kassandra, a nazwane na cześć jego żony i bardzo szybko stało się ważnym ośrodkiem handlowym i administracyjnym. Miasto bardzo często przechodziło z rąk do rąk – należało do państwa rzymskiego, następnie do Bizancjum, a w 1387 roku zostało zdobyte przez Turków. Obecnie, Saloniki są stolicą regionu Macedonia.
 

Saloniki - 4 dni

Przelot w obie strony i zakwaterowanie w hotelu.
4 dni
Przelot i hotel

Saloniki - 5 dni

Przelot w obie strony i zakwaterowanie w hotelu.
5 dni
Przelot i hotel

 
Saloniki obfitują w pochodzące z różnych czasów zabytki, więc miłośnicy zwiedzania z pewnością nie będą się tu nudzić. Symbolem miasta jest położona przy nadmorskiej promenadzie 34-metrowa Biała Wieża – dawne więzienie, w którym odbywały się masowe egzekucje. Dzisiaj obiekt ten jest jednocześnie pomnikiem i muzeum. Obowiązkowym punktem do zobaczenia jest również Plac Arystotelesa – jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w mieście, gdzie obywają się ważne uroczystości i wydarzenia kulturalne. Warto zwrócić uwagę na ciekawą architekturę placu i zabudowania o lustrzanym odbiciu. Ciekawym miejscem jest również Ladadika – dawna dzielnica żydowska, w której znajdują się klimatyczne kawiarnie, bary i restauracje, oferujące lokalne przysmaki. Sympatycy muzeów mają również szerokie możliwości do wyboru, a najbardziej godne polecenia są: Muzeum Żydowskie, Muzeum Kultury Bizantyńskiej oraz Muzeum Wojny.


Oferta tanich wycieczek samolotem do Salonik najczęściej wyszukiwana jest po frazach:

tanie wycieczki do salonik, samolotem do salonik, wycieczka saloniki, tanie loty do salonik, saloniki na 3 dni, zwiedzanie salonik, saloniki oferty, saloniki 5 dni, saloniki na 5 dni, tanie wakacje w salonikach, saloniki wycieczka samolotem, wycieczka do salonik na 5 dni