TANIE WYCIECZKI DO RZYMU

Wiele przydatnych informacji o Rzymie a także połączeń komunikacyjnych do Rzymu można znaleźć na stronie GoEuro

Istnieje niewiele osób, które potrafią oprzeć się urokowi stolicy i największego miasta Włoch, które leży nad rzeką Tyber. Wieczne Miasto, centrum chrześcijaństwa, oczarowuje niepowtarzalną atmosferą, budząc podziw i szacunek niemal wszystkich zwiedzających. Siedziba najwyższych władz kościoła, dawniej centrum potężnego imperium, imponuje bogactwem historycznym, architektonicznym i artystycznym, przyciągając ludzi z całego świata.

Okazja!

Rzym - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Rzym - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Rzym - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

Wąskie alejki, romantyczne zakątki, zachwycające fontanny, niezliczone kościoły, muzea, pałace i świątynie sprawiają, że mnóstwo osób chętnie powraca do tego miejsca. Odkrywanie Wiecznego Miasta jest bowiem nieskończone – za każdym razem można odsłaniać jego nowe oblicze, które fascynuje i zadziwia każdego turystę.Przed wizytą w Rzymie dobrze jest zadbać o kondycję fizyczną, gdyż warto zwiedzać zabytki podczas pieszych wędrówek, aby uniknąć prawdziwej udręki miasta – gigantycznych korków. Każdy, kto odwiedza stolicę Włoch, musi koniecznie zobaczyć Koloseum, uważane za symbol i największą atrakcję turystyczną. Kolejny obiekt, którego nie można ominąć to ruiny Forum Romanum – głównego ośrodka starożytnego Rzymu, zarówno pod względem politycznym, religijnym, jak i towarzyskim. Obowiązkowym punktem jest również jedno z siedmiu wzgórz Rzymu – Kapitol, gdzie znajduje się słynny plac Piazza del Campidoglio i pomnik Marka Aureliusza. Wśród mnóstwa atrakcji Wiecznego Miasta na szczególną uwagę zasługują również: starożytna świątynia Panteon, barokowa fontanna di Trevi i średniowieczna bazylika Santa Maria In Cosmedin.

Sprawdź nasz przewodnik po Rzymie i wskazówki dojazdu:

Rzym - dojazd z lotniska

W Rzymie znajdują się dwa lotniska – Ciampino i Fiumicino. Oto sposoby, jak można się dostać do centrum z obu lotnisk i za pomocą którego
Czytaj

3 dni w Rzymie - co warto zobaczyć?

W związku z tym, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, każdego z Was z pewnością również, prędzej czy później, tam doprowadzą. Jeśli na zwiedzanie tego
Czytaj

Oferta tanich wycieczek samolotem do Rzymu najczęściej wyszukiwana jest po frazach:

tanie wycieczki do rzymu, samolotem do rzymu, wycieczka rzym, tanie loty do rzymu, rzym na 3 dni, zwiedzanie rzymu, rzym oferty, rzym 5 dni, rzym na 5 dni, tanie wakacje w rzymie, rzym wycieczka samolotem, wycieczka do rzymu na 5 dni

 

Rzym to jedna z najwspanialszych europejskich stolic. Trzeba przyznać, iż stolica Włoch spodoba się niemalże każdemu turyście – przecież Rzym to bogata historia, niesamowita architektura, wiele muzeów, parków, najwspanialsze restauracje na świecie, przepyszna pizza, fantastyczne lodziarnie, a do tego niezwykły klimat, kapitalna pogoda oraz sympatyczni ludzie. To wszystko sprawia, że jeżeli zdecydujemy się na kupno wycieczki do Rzymu, bez najmniejszego cienia wątpliwości nie będziemy tego żałowali. Rzym to oczywiście ogromna metropolia, która skrywa bardzo dużo tajemnic – tajemnic wartych odkrycia. Nie myślmy zatem, iż jedna wycieczka do Rzymu okaże się wystarczająca. Co jak co, ale stolicę Włoch warto odwiedzać regularnie – w końcu wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

Jak dostać się do Rzymu?

Na terenie aglomeracji rzymskiej znajdują się dwa lotniska – Ciampino, a także Fiumicino. Nie powinniśmy mieć zatem większego problemu z tym, aby w krótkim czasie dostać się do Włoch z dowolnego zakątka Polski. Do tego dochodzą autokary – podróż autokarem do Rzymu nie będzie krótka, ale po drodze można zobaczyć kilka interesujących miejsc, poza tym taki rodzaj transportu jest często tańszy i powodujący mniej problemów (w końcu turyści z tych obszarów Polski, które są oddalone o kilka godzin jazdy od lotniska, muszą poświęcić sporo czasu na dojazd na lotnisko, a to wiąże się również z dodatkowymi kosztami). Rzym to jedno z największych europejskich miast, stolica dużego kraju, szalenie popularnego wśród turystów – dotarcie do takiego miejsca naprawdę nie stanowi jakiegokolwiek problemu.

Co zwiedzić w Rzymie?

Rzym jest tak dużym miastem, tak bogatym w zabytki i atrakcje turystyczne, że w trakcie krótkiego wypadu tak czy siak nie uda się nam zobaczyć wszystkiego. Na całe szczęście komunikacja publiczna jest nieźle rozwinięta – szczególnie chodzi o metro, a do tego odległości między poszczególnymi atrakcjami są często tak małe, iż można opuścić Rzym bez uczucia niedosytu, że widziało się tylko ułamek atrakcji. Postarajmy się wymienić najważniejsze zabytki Rzymu, które warto zobaczyć. Oczywiście nie nastawiajmy się na zobaczenie wszystkiego, nic na siłę. Najważniejsze jest to, aby weekend w Rzymie (oby to był długi weekend) sprawił nam wielką frajdę. Jeżeli nie zobaczymy jakiegoś kościoła, starej kamienicy czy opery, naprawdę nic wielkiego się nie stanie. Najważniejsze jest to, że byliśmy w Rzymie, spędziliśmy miło czas w tym mieście, zobaczyliśmy coś nowego, zjedliśmy fantastyczne jedzenie, popijając je niesamowitym winem.

 • Bazylika św. Jana na Lateranie
 • Bazylika Św. Piotra na Watykanie
 • Brama Srebrników
 • Campo de Fiori
 • Fontanna di Trevi
 • Forum Romanum
 • Koloseum
 • Kościół Il Gesu
 • Kościół Świętego Andrzeja na Kwirynale
 • Łuk Konstantyna
 • Ołtarz Ojczyzny
 • Pałac Kwirynalski
 • Panteon
 • Piazza navona
 • Plac Wenecki
 • Scala Sancta
 • Schody Hiszpańskie       
 • Solarium Augusti
 • Usta Prawdy
 • Zamek św. Anioła

Jak widać, jest co zwiedzić w Rzymie – a to jeszcze nie wszystko! Została wymieniona tylko część atrakcji Rzymu oraz Watykanu, ale jasna sprawa, że jest ich o wiele więcej. To pokazuje, iż pojedynczy weekend w Rzymie to za mało!

Mniej popularną destynacją, ale naprawdę godną wielkiego zainteresowania, jest dzielnica Zatybrze. To najstarsza i najbardziej alternatywna część miasta, której często nie ma w planach zwiedzania przewodników, biur podróży oraz indywidualnych turystów. Na pewno warto poświęcić kilka godzin na odkrycie Zatybrza – warto zjeść tutaj coś smacznego, ponieważ ceny są niższe niż w centrum historycznym Rzymu, a jednocześnie wszystko jest bardzo smaczne. Do tego życie nocne – szczególnie w trakcie weekendu, jest w tej części miasta naprawdę interesujące.

Co zjeść w Rzymie?

Oczywiście nie można odmówić sobie w Rzymie zjedzenia pizzy. Włoska pizza często nie przypomina takiej, którą spotykamy w polskich pizzeriach – po przyjeździe do Polski zapewne nie będziemy mogli patrzeć na większość pizzerii, co najwyżej rozejrzymy się za jakąś włoską knajpką, w której faktycznie podaje się taki placek, który przypomina ten serwowany w Rzymie. To jasne, że zależy nam na smacznej pizzy, a jednocześnie takiej, która nie jest droga – Włochy nie należą przecież do najtańszych krajów na świecie. Powinniśmy zatem wybrać taką pizzerię, która jest zlokalizowana na uboczy, z dala od najbardziej ruchliwych ulic oraz atrakcji turystycznych. Jeżeli zauważymy lokal, w którym siedzi dużo mieszkańców Rzymu, to możemy mieć pewność, iż pizza będzie smaczna. Co jak co, ale lokalsi wiedzą to, gdzie zjedzą smacznie i bez niepotrzebnego przepłacania.

Topping, bruschetta, spaghetti, calzone, ale także sery, szynki i oczywiście włoskie wino – takie włoskie delicje również są godne naszego zainteresowania. Będąc w Rzymie, ciężko nie wstąpić na lody oraz kawę – naprawdę nie wydaje się, abyśmy dostali gdzieś lody i kawę, które nie będą trzymały poziomu. Na śniadanie warto dorzucić do aromatycznej kawy cornetto – czyli rogalik typu croissant.