Rzym – dojazd z lotniska

W Rzymie znajdują się dwa lotniska – Ciampino i Fiumicino. Oto sposoby, jak można się dostać do centrum z obu lotnisk i za pomocą którego środka transportu.

Lotnisko im. Leonarda da Vinci położone jest w miejscowości Fiumicino, znajdującej się 30 km od centrum Rzymu, a dostać się do niego można m.in. linią WizzAir. Najszybszym sposobem dojechania do centrum jest skorzystanie z pociągu, który kosztuje ok. 15 euro (niestety nie ma zniżek dla uczniów i studentów). Wysiąść należy na stacji Termini. Oprócz tego, regularnie kursują również podmiejskie kolejki, które są tańsze (ok. 8 euro), one jednak nie wjeżdżają na stację Termini, ale zatrzymują się na stacjach położonych w pobliżu. Najtańszym sposobem jest dojazd busem Cotral, który odjeżdża sprzed 2 terminalu. Bilet można nabyć w kioskach na lotnisku. Podróż trwa ok. 50 minut, a wysiada się na pętli końcowej (nie ma więc obawy, że przegapi się przystanek) tuż przy stacji metra Magliana.

Lotnisko Ciampino położone jest bliżej – 15 km na południowy wschód od centrum Rzymu, a jedną z głównym tanich linii, jakie obsługuje jest Ryanair. To lotnisko jest mniejsze, a dzięki temu nie ma tak dużych kolejek. Najlepszym i najtańszym sposobem dojazdu do centrum są kursujące regularnie busy, które odjeżdżają z zatoczki sprzed lotniska. Bus Terravision kosztuje ok. 4 euro (bilety są tańsze, jeśli kupuje się przez internet). Z tego lotniska również kursuje bus Cotral, którym można dojechać do stacji metra Anagnina za jedyne 1,20 euro, a stamtąd bez problemu dostać się do centrum – stacji Termini, gdzie krzyżują się dwie linie metra.

Metrem można już dojechać do praktycznie każdego miejsca w Rzymie, a bilety są do nabycia na w automatach przy wejściu. Są różne rodzaje i ceny biletów – 100-minutowy kosztuje 1,5 euro. Można się również zdecydować na bilet jednodniowy, trzydniowy lub tygodniowy, których ceny wynoszą kolejno: 6, 17 i 24 euro. Taksówki w Rzymie są dość drogie, ale ciekawym rozwiązaniem jest karta ROMA PASS w cenie ok. 34 euro, która upoważnia do nieograniczonych przejazdów komunikacją miejską przez 3 dni, a także darmowego wstępu do dwóch wybranych z listy muzeów.

metro-w-rzymie

Okazja!

Rzym - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Rzym - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Rzym - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Jakub

Comments

Dodaj komentarz