Paryż Beauvais – dojazd z lotniska

Lotnisko Beauvais leży ok. 80 km od centrum Paryża i jest obsługiwane przez większość najważniejszych linii. W jaki sposób można dostać się z lotniska do centrum? Prezentujemy możliwe rodzaje transportu, ceny i czas przejazdu.

Można skorzystać z połączenia autobusowego, które jest zsynchronizowane z lotami, a podróż trwa około godziny i 15 minut. Autobus odjeżdża spod terminala ok. 20-30 minut po przylocie samolotu (czeka na pasażerów) i dojeżdża do dworca Porte Maillot, z którego dochodzi się do stacji metra. Z tego samego dworca można się potem udać na lotnisko, a odjazdy są również skoordynowane z rozkładem lotów i dobywają się na 3 godziny i 15 minut przed godziną odlotu (ważne, aby być punktualnie!). Bilet w jedną stronę to koszt 17 euro (niestety nie ma zniżek dla uczniów i studentów) i można go zakupić w kasie przed lotniskiem. Przy zakupie trzeba okazać bilet lotniczy. Do kasy są dość duże kolejki, jednak nie trzeba się przerażać, gdyż zmniejszają się w dość szybkim tempie. Można również zakupić bilet online i wydrukować, wtedy mniejsza jest cena biletu (15,90 euro) i unika się czekania w kolejce. Nie trzeba się też obawiać braku miejsc w autobusie, ponieważ są na to przygotowani – kursuje kilka autokarów.

Inną opcją jest przejazd pociągiem, jednak najpierw trzeba dojechać do dworca kolejowego. Można się tam dostać taksówką za ok. 10-15 euro lub autobusem miejskim nr 12 za 0,90 euro. Ze stacji Beauvais dojeżdża się do stacji Paris Nord. Podróż trwa ok. 1,5 godziny, a cena biletu wynosi 14 euro. Bilet można zakupić w kasie lub przez internet i wydrukować.

Najdroższą opcją podróży z lotniska do centrum lub odwrotnie jest taksówka – kosztuje ok. 130 euro. Cena jest wyższa, jeśli kurs odbywa się w nocy.

parmap

Sprawdź naszą ofertę tanich wycieczek do Paryża:

Okazja!

Paryż - 3 dni

Przelot w obie strony i zakwaterowanie w hotelu.
3 dni
Przelot i hotel

Paryż - 4 dni

Przelot w obie strony i zakwaterowanie w hotelu.
4 dni
Przelot i hotel

Paryż - 5 dni

Przelot w obie strony i zakwaterowanie w hotelu.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Jakub

Comments

Dodaj komentarz