Budapeszt – dojazd z lotniska

Międzynarodowy Posrt Lotniczy w Budapeszcie Liszt Ferenc jest największym lotniskiem na Węgrzech i obsługuje loty nie tylko w obrębie całej Europy, ale także do Azji, Bliskiego Wschodu i Północnej Ameryki. Do 2011 roku lotnisko nosiło nazwę Ferihegy. Składa się z dwóch terminali (1 i 2), z czego drugi jest podzielony na Terminal 2A i 2B. Port znajduje się około 16 kilometrów na południowy wschód od centrum stolicy. Podpowiadamy, w jaki sposób można dostać się z lotniska do centrum Budapesztu.

Pierwszą możliwością jest dojazd pociągiem. Stacja znajduje się przy Terminalu 1, a kolejka do centrum miasta odjeżdża co pół godziny. Należy wysiąść przy stacji Western Railway Station, do której jedzie się 30 minut. Bilet można zakupić w Tourinform w Terminalu 1.

Można również skorzystać z autobusu, który dojeżdża do końcowej stacji metra Kabanya-Kispest. Przystanki znajdują się przy wyjściu z terminali. Linia 200E odjeżdża z obu terminali, natomiast linia 93 z Terminalu 1. Kursuje również komunikacja nocna – linia 900, która jeździ między 23:00 a 4:00. Bilety dostępne są w automatach na lotnisku. Do końcowej stacji metra jedzie się ok. 40 minut, a stamtąd jest już tylko 10 przystanków metrem do centrum – Ferenc Daek, gdzie krzyżują się wszystkie linie metra oraz liczne połączenia autobusowe.

Dla osób podróżujących większą grupą doskonałą opcją są usługi przewoźnika Airport Minibus – to niewielkie busy, zabierająca od 8 do 11 osób. Pasażerowie mogą dojechać do każdego wskazanego miejsca w Budapeszcie. Bilety można zakupić w holu przylotów na stanowisku przewoźnika, a cena zależy do strefy i liczby przewożonych osób.

Przed terminalami znajduje się postój taksówek, jednak aby skorzystać z tego rodzaju transportu, warto najpierw uzgodnić cenę z kierowcą, ponieważ nie wszystkie taksówki posiadają taksometr.

Sprawdź naszą ofertę tanich wycieczek do Budapesztu:

Okazja!

Budapeszt - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Budapeszt - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Budapeszt - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Kaja

Comments

Dodaj komentarz