Międzynarodowy Posrt Lotniczy w Budapeszcie Liszt Ferenc jest największym lotniskiem na Węgrzech i obsługuje loty nie tylko w obrębie całej Europy, ale także do Azji, Bliskiego Wschodu i Północnej Ameryki. Do 2011 roku lotnisko nosiło nazwę Ferihegy. Składa się z dwóch terminali (1 i 2), z czego drugi jest podzielony na Terminal 2A i 2B. Port znajduje się około 16 kilometrów na południowy wschód od centrum stolicy. Podpowiadamy, w jaki sposób można dostać się z lotniska do centrum Budapesztu.

Paryż jest miastem, które serwuje ogromną ilość atrakcji, nikogo więc nie dziwi, że co roku jest odwiedzane przez ponad 20 milionów turystów. Wystarczy krótka, weekendowa wycieczka, aby zasmakować niesamowitego uroku stolicy Francji. Prezentujemy Wam najważniejsze miejsca do odwiedzenia – przekonajcie się sami, jak niezwykłe jest słynne miasto położone nad Sekwaną.

W związku z tym, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, każdego z Was z pewnością również, prędzej czy później, tam doprowadzą. Jeśli na zwiedzanie tego miasta poświęcicie zaledwie kilka dni, niestety trzeba będzie z niektórych rzeczy zrezygnować i wybrać te, które są najważniejsze. Ale bez obaw – 3 dni w Rzymie spokojnie wystarczą, aby zobaczyć to, co najciekawsze. Oto lista najbardziej godnych uwagi miejsc w Wiecznym Mieście.

Komunikacja miejska w Atenach jest dobrze rozwinięta. To dość duże miasto, a większość atrakcji znajduje się w centrum, gdzie również toczy się urozmaicone życie towarzyskie. Z każdej części Aten bez większych problemów można dostać się do centrum, podobnie jak z oddalonego o 33 km lotniska Eleftherios Venizelou, położonego w południowo-wschodniej części Aten. Jak to zrobić?