Barcelona – dojazd z lotniska

Lotnisko El Prat położone jest ok. 12 km od centrum miasta i jest obsługiwane przez większość tanich linii lotniczych. Znajdują się tu dwa terminale – T1 i T2. Obiekt jest dość duży – to drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii i największe w Katalonii. Dojazd z lotniska do centrum Barcelony nie stanowi większych problemów.

Pierwszą możliwością jest podróż pociągiem. Niedaleko terminalu T2, przy którym ląduje większość tanich linii, znajduje się stacja kolejowa, z której odjeżdża linia Renfe R2. Z terminalu T1, który jest nieco dalej, odjeżdżają bezpłatne busy dojeżdżające do stacji. Pociągiem Renfe można się dostać do położonej blisko centrum stacji Passeig de Gracia, skąd istnieje możliwość przesiadki do metra lub tramwaju. Podróż trwa niecałe pół godziny, a pociągi kursują co 25 minut.

Warto wiedzieć, że w Barcelonie istnieje zintegrowany system biletowy – na jednym bilecie można podróżować pociągiem, tramwajem, autobusem i metrem, chyba że jest to bilet jednorazowy. Warto zakupić bilet T-10 za niecałe 10 euro, który upoważnia do 10 przejazdów. Cena biletu jednorazowego to ok. 2 euro.

Wygodnym sposobem dojazdu do centrum jest skorzystanie z aerobusa, który odjeżdża zarówno z terminalu T1, jak i T2. Pojazdy są bardzo komfortowe – mają dużo miejsca na bagaże, są przestronne, klimatyzowane i posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Aerobusy odjeżdżają co 5-10 minut, w zależności od pory dnia i dojeżdżają do Placu Katalońskiego. Bilet kosztuje ok. 6 euro.

Do centrum Barcelony, a dokładnie do Placu Hiszpańskiego, dojeżdża również autobus nr 46, kursujący co 15 minut, a podróż trwa ok. 40 minut i wynosi ok. 1 euro. W nocy na Plac Hiszpański można się dostać linią N17.

Koszt podróży taksówką wynosi od 20 do 40 euro, a cena zależy od ilości bagażu, pory dnia oraz sezonu. Taksówki w Barcelonie są bardzo charakterystyczne – mają żółto-czarny kolor. W większości taksówek można płacić kartą, warto jednak upewnić się przed podróżą.

mapametrobarcelona

Sprawdź naszą ofertę tanich wycieczek do Barcelony:

Okazja!

Barcelona - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Barcelona - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Barcelona - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Kaja

Comments

Dodaj komentarz