TANIE WYCIECZKI DO ATEN

Stolica Grecji, przez wielu uznawana za największy ośrodek turystyczny w Europie, jest z jednej strony miejscem z bogatą historią i niezwykłymi zabytkami kultury antycznej, z drugiej natomiast miastem, które biegnie z duchem czasu i tętni życiem. Spacer wokół ruin budowli wzniesionych w starożytności jest niezwykłym przeżyciem dla każdego miłośnika podróży, który po takiej wycieczce może powrócić do współczesności, zażywając uroków bogatego życia nocnego.
 
Okazja!

Ateny - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Ateny - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Ateny - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

 
Obowiązkowym punktem niemal każdego turysty jest oczywiście Akropol, czyli wzgórze, które dawniej było miejscem kultu religijnego i głównym ośrodkiem władzy, obecnie natomiast jest najbardziej rozpoznawalnym punktem Aten. Wzniesione tu zostały liczne świątynie, których ruiny przyciągają turystów z całego świata – największą i najlepiej zachowaną jest Partenon. Oprócz tego, godne uwagi są między innymi: Propyleje, Erechtejon i Świątynia Ateny Nike.Wielbiciele historii i zabytków odnajdą wiele muzeów, z których najsłynniejsze jest Narodowe Muzeum Archeologiczne, gdzie można obejrzeć pochodzące z różnych epok malowidła, rzeźby i figury. Szczególnie osobliwa jest także Świątynia Zeusa Olimpijskiego, największa grecka świątynia, będąca pozostałością po Atenach rzymskich. Ważnym zabytkiem jest także Łuk Hadriana, który oddzielał Ateny starożytne od rzymskich. Ateny antyczne, oprócz Akropolu, to również m.in.: Agora, Cmentarz Keramikos i Teatr Dionizosa.

Sprawdź nasz przewodnik po Atenach i wskazówki dojazdu:

Ateny - dojazd z lotniska

Komunikacja miejska w Atenach jest dobrze rozwinięta. To dość duże miasto, a większość atrakcji znajduje się w centrum, gdzie również toczy się urozmaicone życie towarzyskie.
Czytaj

3 dni w Atenach - co warto zobaczyć?

Stolica Grecji imponuje bogatą historią i ogromną ilością zabytków. W ciągu zaledwie 3 dni nie sposób zobaczyć wszystkiego i potrzeba co najmniej kilkunastu takich wyjazdów,
Czytaj

Oferta tanich wycieczek samolotem do Aten najczęściej wyszukiwana jest po frazach:

tanie wycieczki do aten, samolotem do aten, wycieczka ateny, tanie loty do aten, ateny na 3 dni, zwiedzanie aten, ateny oferty, ateny 5 dni, ateny na 5 dni, tanie wakacje w atenach, ateny wycieczka samolotem, wycieczka do aten na 5 dni