Ateny – dojazd z lotniska

Komunikacja miejska w Atenach jest dobrze rozwinięta. To dość duże miasto, a większość atrakcji znajduje się w centrum, gdzie również toczy się urozmaicone życie towarzyskie. Z każdej części Aten bez większych problemów można dostać się do centrum, podobnie jak z oddalonego o 33 km lotniska Eleftherios Venizelou, położonego w południowo-wschodniej części Aten. Jak to zrobić?

Przystanek autobusowy znajduje się przy wyjściu nr 4-5 i kursuje z niego 3 linie autobusów. Bilet kosztuje ok. 4 euro. Linią E95, kursującą co 30 minut, można dojechać na plac Syntagma, czyli Plac Konstytucji, który znajduje się w samym centrum Aten. Do Pireusu można się dostać linią E96, która kursuje co 40 minut, natomiast do metra dostaniemy się linią E97, odjeżdżającą mniej więcej co godzinę. Można również wziąć taksówkę, a podróż z lotniska do centrum kosztuje ok. 25 euro.

Najszybszym sposobem dojazdu jest skorzystanie z metra, które znajduje się na powierzchni przy wyjściu z lotniska. Bezpośrednio do centrum można dojechać linią niebieską, a bilet dla osoby dorosłej kosztuje 8 euro. Taniej jest, jeśli kupuje się bilet dla dwóch lub trzech osób (14 i 20 euro). Tą linią można dojechać do stacji Syntagma, która ma połączenie z pierwszą, zieloną linią metra, kursującą do Pireusu.

 

athens-metro-map

 

Bilet można zakupić w kiosku niedaleko metra lub w automacie i należy go skasować po wejściu do pojazdu. Dostępne są różne rodzaje (m.in. jednoprzejazdowy, 90-minutowy, 24-godzinny i tygodniowy). Na krótszy wyjazd warto skorzystać z turystycznego biletu, który jest ważny przez 3 dni. Jego koszt to 20 euro i obejmuje on dowolną liczbę przejazdów, łącznie z przejazdem z lotniska i na lotnisko.

Sprawdź naszą ofertę tanich wycieczek do Aten:

Okazja!

Ateny - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Ateny - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Ateny - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Jakub

Comments

Dodaj komentarz