3 dni w Barcelonie – co warto zobaczyć?

Barcelona – marzenie niejednego turysty, miasto niezwykłych zabytków, imponującej architektury, urzekających krajobrazów i wyśmienitej kuchni. Z pewnością nie można się tu nudzić! Oto propozycje, jak najlepiej wykorzystać czas spędzany w stolicy Katalonii.

Pierwszym obiektem z listy miejsc do zwiedzenia jest wizytówka Barcelony – Sagrada Familia, czyli kościół świętej rodziny, który zaprojektował słynny barceloński architekt Antonio Gaudi. To jego największe dzieło, dla którego zrezygnował z innych projektów i któremu poświęcił ostatnie 15 lat życia. W tym czasie wielokrotnie zmieniał koncepcje, stale doskonaląc swoje arcydzieło. Budowa bazyliki rozpoczęła się w 1882 roku i wciąż jest nieukończona, jednak zachwyca wielkością i symboliką. Mimo że od śmierci genialnego projektanta minęło 90 lat, trudno wyobrazić sobie to miejsce bez żurawi i rusztowań, które stale są tu obecne. Ukończenie budowy jest planowane na 2026 rok, w setną rocznicę śmierci Gaudiego.

sagrada familia

Do bazyliki można dojechać liniami metra L5 i L2 (stacja Sagrada Familia). Warto zakupić bilety przez internet, aby uniknąć kolejek, które w trakcie sezonu są dość długie. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 14 euro. Wstęp do świątyni jest możliwy w godzinach od 9:00 do 18:00 (październik – marzec) lub od 9:00 do 20:00 (kwiecień – wrzesień).

Sagrada Familia to najbardziej znane dzieło Gaudiego, jednak nie jedyne. W Barcelonie można się natknąć na wiele niepowtarzalnych budowli, zaprojektowanych przez wielkiego mistrza, a jednym z ważniejszych dzieł jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO kamienica Casa Mila, nazywana kamieniołomen.

casa mila 2

Z kolei w Parku Guell znajduje się dom Gaudiego (dzisiaj jest tam muzeum). Jest to niezwykłe miejsce, w którym architektura idealnie współgra z przyrodą, a baśniowy klimaty przyciąga tysiące turystów. To tutaj można złapać trochę oddechu i odprężyć się, rozsiadując się na najdłużej na świecie, 110-metrowej ławce.

ParkGuell.1

W samym centrum miasta znajduje się Plac Kataloński (Placa de Catalunya) – najbardziej ruchliwe miejsce całej Katalonii, w którym krzyżują się linie metra i z którego odjeżdżają liczne autobusy, również turystyczne. To ważne centrum biznesu i kultury oraz główny węzeł komunikacyjny. Wokół placu znajdują się luksusowe hotele, urzędy, siedziby firm i banki.

plac kataloński

Stąd odchodzi najbardziej znana ulica w Barcelonie – La Rambla, na której stale tętni życie, zarówno w dzień, jak i nocą. Znajduje się tu mnóstwo kawiarń, restauracji i sklepów, a także najstarszy barceloński targ – La Boqueria, na którym można kupić praktycznie wszystko: mięso, ryby, suszone wędliny, przyprawy, słodycze, świeże owoce i warzywa oraz napoje.

La Boqueria

La Ramblę zamyka Pomnik Kolumba, który stoi na Placa Portal de la Pau.

pomnik kolumba

Miłośnicy sportu koniecznie muszą odwiedzić Camp Nou – największy stadion piłkarski w Europie, należący do słynnego klubu FC Barcelona. O ile nie odbywa się żaden mecz, stadion otwarty jest dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 18:30 (od poniedziałku do soboty) lub od 10:00 do 14:00 (w niedziele). Można się tu zaznajomić z historią klubu, zobaczyć zdobyte puchary, zapoznać z sylwetkami byłych i obecnych graczy, a nawet wejść do szatni zawodników. Dojazd możliwy jest liniami L3 i L5.

camp nou

Skoro jesteśmy w sportowym klimacie, warto też odwiedzić obiekty olimpijskie, które mieszczą się na niezwykłym wzgórzu Montjuic. Kompleks powstał na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijkisch, które odbyły się w 1992 roku. Najbardziej imponujący jest Stadion Olimpijski, który może pomieścić 65 tysięcy widzów.

kompleks olimpisjki

Miejsce szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi to Wzgórze Tibidabo, z którego rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. Znajduje się tu zabytkowy kościół Najświętszego Serca, a także jeden z najstarszych w Europie parków rozrywki, w którym nie brakuje atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

Tibidabo-Ferris-Wheel-Barcelona

Spragnieni odpoczynku mogą się odprężyć na jednej z licznych plaż, zażywając kąpieli w Morzu Śródziemnym. Najbardziej znaną plażą jest Barceloneta, wiecznie pełna turystów. Wzdłuż pasażu znajduje się wiele barów, restauracji, kawiarń i straganów.

barceloneta

 

Sprawdź naszą ofertę tanich wycieczek do Barcelony:

Okazja!

Barcelona - 3 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
3 dni
Przelot i hotel

Barcelona - 4 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
4 dni
Przelot i hotel

Barcelona - 5 dni

Przelot w obie strony i hotel ze śniadaniami.
5 dni
Przelot i hotel

About Author

client-photo-1
Kaja

Comments

Dodaj komentarz